Druga nedjelja po Božiću
Na drugu nedjelju po Božiću, 2.siječnja, središnje misno slavlje u 11,00 sati u crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu predslavio je mons.mr.Tomislav Šporčić, generalni vikar biskupije i župnik u Otočcu, u suslavlju akolita Josipa Šimatović .

U svojoj propovjedi mons.Šporčić ističe : Što je čovjeku najvažnije, zašto se isplati zalagati? Dali je to novac, bogatstvo, moć, vlast…. Živimo u vremenu da je znanje najvažnije, mnogi ljudi puno znaju a čine zla. Znanje ne spašava. Najvažnije je mudrost života. Današnja nedjelja mogla bi se nazvati nedjeljom mudrosti. Dio čitanja slavi Krista, Božji utjelovljeni dar, koji je došao boraviti s nama. Božja Riječ, koja je razapela svoj šator da s nama živi, punina je mudrosti. Mudrost je bila prisutna od početka svijeta; ona živi s narodom. Krist je punina mudrosti. Božanski darovi koje Bog izlijeva na ljude dolaze preko Krista. On sve stvari čini mogućim. On je posrednik spasenja. Zapravo, obećanje spasenja je najavljeno već od početka staranja. Mudrost je sve, čovjek je uvijek pred nekim izborom, mora se svakog jutra odlučivati. Samo znanje nije dovoljno, potrebno je svoje znanje upotrijebiti na istinsko dobro. Mi ljudi smo ograničeni i vidimo samo mali dio istine. Mi smo ograničena bića. Bog je mudrost. Mudrost Božja izražena je u riječi.

Kao što Stari zavjet govori da je Mudrost razapela svoj šator i nastanila se među ljudima, tako je i božanska Riječ, donoseći dar spasenja, razapela svoj šator i boravi među ljudima. Taj milosni Božji čin je sigurnost da je spasenje ponuđeno svima koji su ga spremni prihvatiti. Na taj je način Krist, božanska Mudrost i Bog s nama, obećanje da će sva stvorenja biti preporođena. Taj novi život je put mira, put zahvalnosti. To je put hvale i zahvale što Bog ljude štiti i obilno obasiplje svojim blagoslovom. Čovjek je najveći suradnik Božji. Imamo mnogo riječi ali sve manje razumijemo. Mudrost Božja spašava i ona neka nas vodi – zaključio je propovjednik.

Liturgijskim pjevanjem animirao je crkveni zbor predvođen prof.Brankom Bernardi za orguljama.