Župne obavijesti i najave
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
U utorak je blagdan rođenja Sv. Ivana Krstitelja. Ovaj blagdan posebno se proslavlja u župi Sv. Ivana u Švici.
Sv. Ivana je zaštitnik župe i crkve u Švici. Sv. Mise su obično u 11 i 17 sati.

U srijedu je Dan državnosti. Sv. Misu za Domovinu imat ćemo u 18,30 sati.

U četvrtak sjednicu ima Odbor za Krasno i Odbor za Udbinu.
----------------------------------

U petak je blagdan Srca Isusova. To je posebno značajan blagdan za naše časne sestre koje su posvećene Srcu Isusovu da svoje nose ime: Sestre Presv. Srca Isusova. Svečanu sv. Misu imat ćemo u 18,30 sati.
-----------------------------------

U subotu je blagdan Srca Marijina. Sv. Misa bit će u 18 – pola sata prije nego li inače.
------------------------------------

Druge nedjelje proslavlja se i blagdan Sv. Petra i Pavla. Svete mise će biti nedjeljnog rasporeda (u 9, 11 i 18,30 sati). Taj dan proslavlja se sv. Petar i Pavao u kapelici ovih svetaca u Crnom Jezeru. Tamo je redovito sv. Misa oko 16 sati. Napominjemo svima, a posebno krizmanicima i prvopričesnicima te njihovim obiteljima da i preko ljeta bez obzira gdje će u koje vrijeme boraviti nedjeljom pohađaju sv. Misu.
-------------------------------------

Preko ljeta je više krštenja i vjenčanja nego li u zimskim mjesecima. Molimo one koji se pripremaju za te sakramente da se pridržavaju crkvenih propisa. Svećenici ne smiju raditi mimo njih. Vrlo često dolazi do teškoća i određenih ljutnji i nerazumijevanja zato što se stvari ne poznaju. Treba se poučiti. A da se to dogodi treba poslušati, pročitati i razumjeti što se govori i tumači.

Tako napr. Kum(a) kod krštenja. Ona mora biti vjernik – katolik. On kod krštenja preuzima spremnost da kršteniku pomaže zajedno s roditeljima kršćanski odgoj. To ne može onaj koji ne pokazuje osnovne vidove vjerničkog ponašanja. Tako na primjer tko želi biti kum ali ga ništa ne smeta što se nije u crkvi vjenčao ili što je prepustio primiti sakrament krizme i ništa ne poduzima da to učini neki su od očitih i dokumentiranih znakova slabe ili nikakve crkvenosti. Kuma se ne poziva prije nego li se utvrdi da li je on krizman i ako je u braku da li je crkveno vjenčan ili ako ima neku drugu zapreku za kumovanje. Te stvari treba prije provjeriti kod dotiče osobe i župnika pa onda pozivati. Često se događa da roditelji smatraju kako će to sve ići pa makar znaju da nije taj određeni prijatelj nema uvjeta. Biti dobar s određenom osobom može se na vrlo različite načine. Nije potrebno prijateljstvo i dobrotu pokazivati samo kroz kumstvo. Ima puno dobrih ljudi, pa i onih nekrštenih i nekatolika ali unatoč toga ne mogu biti kumovi na krštenju. To jednostavno ne bi bilo smisla.