Misa za Domovinu
d1
Dana, 25.lipnja na državni praznik Dan državnosti kada slavimo rođendan naše Domovine, misu za Domovinu u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu slavio je mons.mr.Tomislav Šporčić generalni vikar biskupije, dekan i otočki župnik uz asistenciju don Jure Ladišića pastoralnog suradnika za slijepe i slabovidne.

U svojoj homiliji župnik je kazao kako danas u Evanđelju se govori o stablu koje rađa dobre i zle plodove. Naša država je jedno stablo koje živi od stoljeća VII. Nekada je to kršćanstvo bilo jače, nekada slabije, uvijek je bilo naroda koji je živio za Domovinu. Kada se radi o pobožnosti nema političara, oni valjda misle da je to narod. Više nam treba zajedništva i u Domovini i u zajedničkom djelovanju u našoj sredini.. To zajedništvo je jako važno, očituje se na razini aktivnosti. Neznamo stati za onim što je dobro. Danas se sjećamo na poseban način svojih branitelja i svoje Domovine, prihvaćajmo drugoga....
d2
Poslije mise bilo je Euharistijsko klanjanje, pjevanje je animirala s.Ljubomira Lešić.
d3