Svetkovina sv. Petra i Pavla - krštenje u našoj župi
h2
Danas, 29. lipnja je svetkovina svetih apostola Petra i Pavla. Središnje euharistijsko slavlje u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu u 11 sati predslavio je mons.mr.Tomislav Šporčić generelni vikar biskupije, otočki dekan i župnik, u suslavlju s don Jurom Ladišićem pastoralnim suradnikom za slijepe i slabovidne.

U svojoj homiliji župnik je kazao kako je Petar bio u početku ribar. Na Duhove je doživio iskustvo Duha Svetoga, primio darove Duha i iskustva vjere te je počeo držati govore koji su obraćali tisuće ljudi. Zbog tog iskustva, mogao je liječiti bolesnike; ljudi su bolesnike iznosili na trgove da Petrova sjena padne na njih, i bili bi izliječeni. Pavao se najprije opirao Isusu, progonio je kršćane. Potom se obratio, dao se krstiti i počeo naviještati vjerno po Maloj Aziji sve do Grčke i do blizine naših krajeva, a na kraju dospio i u Rim, gdje je smrću svjedočio za Isusa iz Nazareta. Nije žalio života, jer je bio svjestan koliko mu Isus znači. Pisao je: »Meni je živjeti Krist, a smrt samo dobitak«. Iskustvo pred Damaskom, iskustvo krštenja, a onda iskustvo u pustinji damaščanskoj i u dugoj molitvi, iskustvo prve Crkve, prijateljstvo vjernika Barnabe, a onda razgovor s apostolima u Jeruzalemu, i napokon iskustvo koje je dobivao propovijedajući Božju riječ i videći kako se ljudi obraćaju, te kako su mnogi bili izliječeni njegovom molitvom i vjerom. Sve mu je to dalo snagu da bude ponosan do kraja što je smio biti Isusov učenik.

Petar i Pavo predstavljaju dvije crte koje zajedno obilježavaju Crkvu Kristovu na ovom svijetu u različitim okolonostima. Crkva kao institucija, gdje su ključevi simbol prepoznavanja i organiziranja i Crkva kao živa zajednica, nutarnja dinamika zajedništva koje pokreće Duh Sveti - dakle, institucija i karizme. Nemojmo živjeti sebično, ne u međusobnim svađama nego kao što je svjedočanstvo iste vjere i isto mučeništvo sjedinilo Petra i Pavla, tako neka i nas sjedinjuje ista vjera po svemu svijetu. Živimo u svjedočanstvu takve vjere i ljubavi, uvijek u međusobnom razumjevanju.

U zajednicu krštenih danas je primljen dječak Mateo - Lovro Ostović,sin Hrvoja i majke Nikoline, rođ.Cvitković iz Otočca. Na svetoj misi bilo je i 14 parova iz Otočkog dekanata koji su završili Tečaj vjere i kane se vjenčati, neki su iz naše župe a neki iz okolnih župa.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor "Sv.Cecilija" predvođen s.Ljubomirom Lešić, a za orguljama bila je prof.Branka Bernardi.
h1