Akcija čišćenja župne crkve Presvetog Trojstva
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Naši župljani, ali i toliki drugi kao što su: - hodočasnici, turisti, slučajni prolaznici često i rado navraćaju u župnu crkvu Presvetog Trojstva u Otočcu. Crkva je redovito otvorena, i to od 7 - 19 sati. Oni koji su stalno u Otočcu s time računaju. Sv. Mise radnim danom su u 18,30 i zimi u 18 sati.
Nedjeljom su tri sv. Mise, i to u 9, 11 i 18,30 sati.

Za čistoću crkve redovito brinu časne sestre. No, veliki prostor crkve i često ulaženje i boravak u njoj bilo veće ili manje grupe ljudi uključuje potrebu čestog čišćenja ( pranja, brisanja i metenja). Svatko može pretpostvaiti da to nije mali posao. Jedan dio župljana to uviđa te rado odvoji dio svog vremena i pomogne časnim sestrama. Među takvima danas su i ovi koje možete vidjeti. Zahvaljujemo se njima kao i svim drugima koji to čine u raznim prigodama. Za našu crkvu svi posjetitelji redovito kažu kako je lijepa. To nam je drago čuti. Moramo se truditi da tako lijepa crkva ne bude pometena i uređena. Mi u Otočcu nemamo niti jednu osobu koja bi bila honorirana za čišćenje i uređivanje crkve. Na župama gdje su mežnjari redovito se za njih prikuplja tzv. mežnjarija. To je u gradu prilično otežano. Stoga kad netko daje svoj dar za crkvu neka ima u vidu da dio tog dara može ići i u gore navedenu svrhu.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Potrebno je rukom i krpom doći do svake površine
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Udruženim snagama bolje se vidi, lakše i bolje se očisti.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Bog ljubi radosnog darovatelja i volontera.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Dok su jedni radili drugi su se pobrinuli da im donesu nešto banana i sokova da se mogu okrijepiti.