Četiri krštenja u župi
k2
Danas, 31.kolovoza, na 22 nedjelju kroz godinu bila je velika svečanost u našoj župnoj zajednici. Imali smo četiri krštenja. U zajednicu krštenih primljeni su David, Vita, Fran i Jakov.

Središnje euharistijsko slavlje u 11 sati i obred krštenja predvodio je mons.mr.Tomislav Šporčić generalni vikar biskupije, otočki župnik i dekan.

U svojoj propovijedi župnik je protumačio današnje Evanđelje po Mateju ( Mt 16,21-27)Hoće li tko zamnom, neka se odrekne samoga sebe.

Svaka ljudska generacija živi u određenim mučnim okolnostima. Svakoj se ljudskoj generaciji postavlja pitanje: ima li kakvav izlaz iz mučnog egzistentnog stanja? Jer kako reče Mudrac, propadljivo tijelo tlači dušu, i ovaj zemaljskišator pritiskuje um mremenitim mislima. Mi jedva nagađamo što je na zemlji i s mukom spoznajemo i ono što je u našim rukama: a što je na nebu, tko će istražiti? Osobito je teška muka čovjekova- zlo koje je stalno, na ovaj ili onaj način, uvlači i remeti mir i sigurnost ljudske egzistencije. Ljudi svojim ljudskim mislima i ljudskim traženjimačesto dolaze u zabludu da pomisle kako je izlaz u sili i moći - imati dovoljno snage za učvršćenje svojeg položaja protiv sebi protivnih pojava. Biti dovoljno jak protiv protivština: biti protiv fizičkih zala biti protiv nasilja i nepravdi od strane drugih ljudi. Danas ljudi misle da je najvažnije imati dovoljno znanja i tehničkih sredstava da možeš nadvladati sve što smeta željenoj kvaliteti vlastitog života, kao što su bolesti, razne nepogode i ograničenja. One su se očitovale i u prosudbi pojave pojedinih proroka kao i samog velikog i čudesnog učitelja Isusa. Neka pokaže svoju moć! Kada se Krist pojavio bio je pred očia ljudi, svojih suvremenika preslab da bi ga mogli prihvatiti kao spasitelja, kao obećanog Mesiju.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor predvođen s.Ljubomirom Lešić a za orguljama bila je Gabrijela Degoricija.
k3
( Krštenje Jakov)
k5
( Krštenje David)