Sveta misa povodom Svih svetih i u Dabru
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Na svetkovinu Svih Svetih slavljena je svečanu sv.Misa i u crkvi Sv.Mihovima u Dabru. Osim samih Dabrana koji žive u Dabru došli su mnogi iz Zagreba, Otočca i drugih gradova gdje su se već Dabrani naselili.

Lijepo vrijeme je još više ponukalo mnoge da dođu u svoj zavičaj te posjete i grobove svojih pokojnika. Groblje je bilo puno ljudi prije mise,a poslije mise pošli su svi na groblje zajedno sa župnikommons.Tomislavom Šporčićem koji je predvodio molitvu odriješenja za pokojne. U homiliji Župnik je župljane Dabra ali i druge posebno upozorio da je potrebno, ako je to moguće, svake nedjelje dolaziti na sv. Misu. A mise za pokojne mogu naručivati i u onim mjestima gdje sada žive. Misa je jednako vrijeda u svakoj crkvi i u svakoj župi. Povremeno se može i pohvalno je doći u svoje mjesto, ali to ne znači da se samo tada može služiti misa za naše pokojne.

Dabar je ove godine već treći put poplavio. No, ovaj put je ta poplava najačeg opsega. Nekoliko kuća - obitelji je opkoljeno vodom.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA