Nedjelja Krštenja Gospodinova
k2
Nedjelja Krštenja Gospodinova, 11.siječnja, proslavljena je u župnoj crkvi Presvetog Trojstva središnjom euharistijom u 11 sati. Misu je predvodio mons.Tomislav Šporčić u zajedništvu s don Jurom Ladišićem.

Blagdanom Isusova krštenja završava božićno vrijeme crkvene godine. Ovaj se blagdan krštenja Isusova, u Katoličkoj crkvi slavi u nedjelju nakon Bogojavljenja. Misterij Božića, misterij je utjelovljenja koji zahvaća svakog čovjeka – vjernika u misteriju krštenja. Isusovo krštenje označava se njegovim prvim javnim nastupom, početkom njegova javnog djelovanja. Isusovo krštenje je poziv svim kršćanima da se oni koji žele slijediti učenje Isusovo trebaju krstiti „u ime Oca i Sina i Duha Svetoga." Isusovo iskustvo Božje blizine za vrijeme krštenja na Jordanu potiče nas da se pitamo o našemu osobnom iskustvu Boga. Imamo li ga uopće? Jesmo li ikada poželjeli spoznati Boga na dubljoj razini nego li Ga sada poznajemo? Bog, doista na nas računa. Budimo dostojanstveni, ispunimo svoj život smislom i radošću i dijelimo Radost drugima.

Živimo u Božjoj milosti!

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor sa s.Ljubomirom Lešić, za orguljama bila je prof.Branka Bernardi.
k1