Vatrogasna i Ćirila i Metoda - danas blagoslov obitelji
b2
Blagoslov obitelji, kuća i stanova danas se u Otočcu nastavlja dalje, tako će danas poslije podne od 14,00 do 16,00 sati blagoslivljati će se ulica Vatrogasna i Ćirila i Metoda.

Blagoslov obitelji se vezuje uz čovjeka, a ne na prostor. Ako nema života u tome prostoru, ako nema ljudi koji tamo borave, onda je takav blagoslov beskoristan, jer neživom predmetu ne znači ništa. Bog štiti ponajprije čovjeka, a onda i mjesto gdje on boravi. Zato je vrlo važno da se obitelj skupi na molitvu kada dođe svećenik u njihovu kuću ili stan. Također bi bilo poželjno da se na stolu nalazi križ, svijeća i blagoslovljena voda. Vjerujemo da svaka kršćanska kuća to ima. Osobito je važna molitva ukućana. Svi se trebaju priključiti toj molitvi, to nije nešto što svećenik “obavlja sam”, nego je to stvar zajednice, obitelji.

Blagoslov se ne utjeruje silom, niti po službenoj dužnosti, nego to moli obitelj.