blagoslov1
Nakon Božića i božićnih blagdana koji su završili s prošlom nedjeljom Isusova krštenja do današnje nedjelje prošao je prvi tjedan vremena kroz godinu. Tako je danas II. nedjelja kroz godinu. Danas počinje i traje do iduće nedjelje i blagdana Obraćenja Sv. Pavla - molitvena osmina za jedinstvo kršćana. Pozvani smo ovaj tjedan posebno se moliti u tu nakanu.

U našoj župi Presvetog Trojstva na Božićno vrijeme nadovezuje se i proslava suzaštitnika župe i zaštitnika Gacke doline sv. Fabijana i Sebastijana.

--------------

U ponedjeljak na večernju misu posebno su pozvani župljani koji su u Otočac doselili iz župa: Kuterevo, Krasno te Gornji i Donji Kosinj. Sv. Misu će predvoditi mons. dr. Milan Šimunović.

A nakon sv. Mise bit će predstavljanje knjige u GPOU biskupa dr. Mile Bogovića: „Lika i njezina Crkva“ u prošlosti i budućnosti“A o knjizi će govoriti prof. Ivica Mataija, dr. Željko Holjevac. Milan Kranjčević i sam Autor.

U utorak - na Fabijanovo u 8 sati bit će sv. Misa u vjeroučenike Osnove škole u Otočcu od I – IV. razreda; u 10 sati je polaganje vijenaca kod spomenika braniteljima, a u 10,30 počinje procesija od župnog dvorišta – okom malog parka do ulaza u crkvu. U procesiji sudjeluju svećenici s biskupom, članovi Gradskog poglavarstva i gosti, pjevači i DVD – glazba, KUD-ovi: Otočca, Kutereva i dr. a nadamo se i veliki broj vjernika Otočac i okolice. Navečer je također sv. Misa u 18 sati, a predvodit će je don A. Kaćunko. Misa u 11 sati prenosit će se na Radio Otočcu.
----------------------

Za Jedan dio naše župe još nije obavljen blagoslov kuća. A taj dio obavit ćemo u ovom tjednu i to ovim rasporedom:

U srijedu, 21. ov. ulice: Radnička, Marulićeva J. B. Jelačića i Gajeva.

U četvrtak ul. Ante Starčevića počevši od restorana „Ribića“ s nastavkom ul. Ruđera Boškovića, P. Zrinskog i Ive Senjanina do DIP-a.

U petak prije podne: Runjevica i Podum te poslije podne: ul. Vatrogasna i Ćirila i Metoda.

S time bi bilo sve obiđeno. Molimo sve one župljane koji nisu nisu u zakazano vrijeme mogli biti kod kuće, ili nisu bili obaviješteni ili s bilo koje razloga se nije do njih došlo neka se jave i doći ćemo naknadno. Svima zahvaljujemo na gostoljubivosti i lijepom prijemu.