Crkva danas slavi Dan života
m2
Današnja je nedjelja prva u mjesecu, crkva danas slavi Dan života.Središnje misno slavlja u župnoj crkvi Presvetog Trojstva predslavio je mons.Tomislav Šporčić u suslavlju s don Jurom Ladišićem.

Današnje Evanđelje baš je lijepo pojašnjenje prošlonedjeljnoga o "ribarima ljudi". Nameće nam se opet tema slobode. Krivo shvaćena sloboda ustvari je ropstvo. Lako se pređe granica dobra i zla i zakorači na područje grijeha. A tko čini grijeh, rob je grijeha - kazao je Isus. Na svakom se koraku možemo sa Sotona i danas, kao i u Isusovo vrijeme, uspješno vlada mnogim ljudima. I zato problem našeg društva nije ni finncijski ni politički. Problem je u Zlom koji vlada mnogim srcima. Glad u svijetu, ratovi, ponižavanja i nasilja svake vrste, neplaćanja poštenog rada, mito i korupcija na svim razinama, lopovluk u poduzećima, dvoličnost u politici, neiskrenost u dogovorima, pohlepa i zavist svake vrste - znak je da ima đavla i da nikako ne miruje. Uvijek na štetu čovijeka, najčešće nevinog- kazao je mons.Šporčić.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor predvođen prof.Brankom Bernardi za orguljama i s.Ljubomirom Lešić.
m1