sss
Otočac, 8. veljače 2015. – V. nedjelja kroz godinu: Međunarodni Dan braka

Ponedjeljak je sv. Skolastika, u utorak je Bl. Alojzije Stepinac. U srijedu 11. ov. mj. je blagdan Gospe Lurdske - Svjetski Dan bolesnika.

U utorak i u srijedu (Bl. A. Stepinac i Gospa Lurdska) imaju posebno značenje u liturgijskom i blagdanskom slavlju. Pozvani smo da taj dan, ako možemo, dođimo na večernje sv. Mise u 18 sati. Za svjetski Dan bolesnika koji se slavi na blagdana Gospe Lurdske sv. Otac papa upućuje redovito i posebnu poruku. Taj dan se slavi da bi mi zdravi više svratili pozornost na one u svojoj sredini koji boluju bez obzira jesu li u svojim kućama, bolnicama ili raznim domovima. Njima je potrebna tjelesna i duhovna njega i svakog dana im se može pomoći. Ovo je prigoda da posvjestimo tu našu brigu i ljubav prema bolesnima i nemoćnima.

U petak je sv. Katarina Ricci (Kristina), a u subotu je Sv. Valentin (Zdravko).

Za Blagdan Bl. Alojzija Stepinca prošlih godina hodočastili smo u Zagrebačku katedralu na svečanu misu. No, prošle godine nismo mogli skupiti veći broj ljudi pa smo odustali. Sumnjamo da bismo se i ove godine mogli skupiti autobus ljudi zato pozivamo da dođemo na misu ovdje u našu crkvu u 18 sati i imat ćemo u čast blaženika Sv. Misu.

Od četvrtka, 26. veljače do nedjelje, 1. ožujka na našoj župi u Otočcu imat ćemo korizmenu, duhovnu obnovu. Pozivamo sve da se odazovu na ovu obnovu u kojoj će svatko moći na svoj način naći nešto za sebe. Bit će posebno pozvani roditelji naših vjeroučenika (pripravnika za prvu pričest i pripravnika za krizmu, ali i drugi). Bit će posebni susret za mlade, stare i nemoćne. Za župne suradnike i druge. Duhovnu obnovu vodit će vlč. o. Zvonko Šeremet, svećenik Presvetog Srca Isusova. – pučki misionar. Molimo se za uspjeh ove duhovne obnove u ovogodišnjoj korizmi.