Drugi dan duhovne obnove
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Drugi dan duhovne obnove, u petak, 27. ov. mj. pred večernju sv. Misu od 17-18 sati u župnoj crkvi održano je predvanje za roditelje ovogodišnjih krizmanika. Voditelj duhovne obnove o. Zvonko Šeremet govorio je o sakramentima kršćanske inicijacije i sudjelovanju obitelji, posebno roditelja u pripremi na ove sakremente. Naglasio je osobito važnim primjer i zauzimanje samih roditelja u toj pripremi.

Nakon predavanja bila je sv. Misa za roditelje kao i za sve druge vjernike pristigle na program duhovne obnove. Na misi je propovijednik na osobiti način naglasio veličinu i vjerodostojan kršćanski život Bl. Alojzija Stepinca. On je živio i vršio odgovornu službu zagrebačkog nadbiskupa u teška vremena. Nije se bojao svedočiti za istinu niti onda kad je to bilo teško i opasno. Zlu je rekao da je zlo, bez obzira s koje strane dolazilo. Imamo čast i Bogu trebamo biti zahvalni da smo ga kao narod i Crkva imali. Vjerujemo da mu se s pravom danas možemo moliti da i u ovom vremenima zagovara narod i Crkvu.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA