4.nedjelja Korizme
k1
Na četvrtu Korizmenu nedjelju, 15.ožujka, u 11 sati, središnu svetu Misu predvodio je otočki dekan i župnik mons.mr.Tomislav Šporčić u zajedništvu s don Jurom Ladišićem pastoralnim suradnikom za slijepe i slabovidne.

Kršćanin vjernik, nije Božji dobrovoljac, nego odoabrani i pozvani svijedok. U evanđelju Sveti Ivan nam pripovjeda o noćnoj pustolovini Nikodema koji je potražio Isusa pod koprenaom noćne tame. Ovdje se govori o beskrajnoj Božjoj ljubavi koji je dao svoga jedinorođenoga Sina da ne pogine ni jedan koji u nj vjeruje. Ovaj evanđeoski događaj sadrži i druge, vrlo važne poruke. Korisno je zaustaviti se malo podrobnije na nekim detaljima razgovora između Nikodema i Isusa. Šteta što ne znamo tko su ti ostali u čije ime je Nikodem govorio, iza kojih mišljena se skrivao. Lakše je živjeti skrivaju će iza mišljena mnoštva, većine, nego se izložiti i preuzeti rizik da budemo ismijani zbog našeg vjerovanja i uvjerenja. Mučenici su uvijek govorili u vlastito ime i bili spremni ići u smrt za svoje uvjerenje. Nikodem nije bio sposoban izložiti se, došao je k Isusu noću - kazao je župnik u svojoj propovijedi.
k2
Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor predvođen s.Ljubomirom Lešić i prof.Brankom Bernardi za orguljama.