Župne obavijesti
križ
Otočac, 15. ožujka 2015. - IV. korizmena nedjelja: Župni oglasi

S današnjom 4. korizmenom nedjeljom ulazimo u drugi – završni dio korizmenog vremena. Nastojimo vršiti djela pokore,molitve i posta, s osobito pohađanje sv. bogoslužja. U tijeku tjedana sv. Mise su svakog dana u 18 sati, a prije sv. Misa molitva krunice, a u srijedu poslije mise Euharistijsko klanjanje i u petak križni put.

U četvrtak je blagdan Sv. Josipa, zaručnika Bl. Dj. Marije. U 10 sati prije podne bit će sv. Misa u kapelici Sv. Josipa na Groblju u G. Dubravi. Navečer 18 sati misa će biti u župnoj crkvi. Blagdan Sv. Josipa nije zapovijedani blagdan. No, ovaj blagdan slavi se znatno više nego li to slučaj s drugim blagdanima svetaca. Pozivamo sve koji mogu da dođu na sv. Misu na Gradsko groblje gdje je kapelica Sv. Josipa ili u župnu crkvu, gdje imamo njegov kip iznad oltara u župnoj crkvi ali također i jedan prozor vitraj u kapelici Sv. Fabijana i Sebastijana, gdje se čuva i Presveti oltarski sakramenat.

Uredništvo „Glasa Koncila“ izdalo je jedan vodič za sakrament potvrde u vrlo jednostavnoj formi – na novinskom papiru. I tu je izloženo sve o sakramentu Potvrde za pouku krizmanicima, obiteljima krizmanika, katehetama a i župnicima. Mi ćemo do druge nedjelje dobiti te Vodiče za sve naše krizmanike. Pozivamo roditelje da dođu na sv. Misu u 11 sati, ali i kumovi naših krizmanika. Kratko ćemo predstaviti te Vodiče te ih svima podijeliti kao najbolji materijal kao pripravu na ovaj obiteljski i župni događaj .

U utorak poslije večernje mise u 18,30 imat ćemo sjednicu Župnog pastoralnog vijeća. Molimo Vijećnike da sudjeluju.

U vezi susreta hrvatskih katoličkih obitelji na Trsatu, 19. travnja molimo sve koji kane ići neka nam se prijavljuju. Polazit će se iz Otočca 7 sati i nadamo se do 18 sati navečer vratiti.