Krštena Pia-Maria Šporčić
š3
Danas, 22.ožujka, na 5.korizmenu nedjelju središnje misno slavlje u župnoj crkvi Presvetog Trojstva predvodio je i propovijedao mons.mr.Tomislav Šporčić generalni vikar biskupije, dekan i župnik.

Bog je odlučio, kako je i najavio, po Isusovoj smrti pobijediti moć grijeha i darovati čovjeku mogućnost uskrsnuća. Želio je do kraja podijeliti s čovjekom njegovu sudbinu i pobijediti za čovjeka nepobijedivog neprijatelja - smrt. Smrt je bila nepremostiva zapreka, zidkoji nas je dijelio od zajedništva s Bogom. Posljedica je to grijeha. Smrt nijednog čovjeka, kako god on dobar i pobožan bio, nije mogla ukloniti taj zid. Bila je potrebna jedna drugačija smrt- sveta, bezrešna, potpuno nevina i posve poslušna. To je smrt za koju nijedan čovjek nije bio sposoban. Bog postade čovjekom da umre takvom smrću!Dopustimo Isusu da nas i ove korizmeprivuče bliže k sebi, da učvrsti u nama vjeru u uskrsnuće. No, nemojmo zaboraviti i sami biti vjesnici uskrsnuća, svjedoci te kršćanske nade, posebno onima koji još uvjek tragaju za istinom, lutaju u potrazi sa smislom, čeznu za Radosnom viješću - kazao je propovjednik.
š1
Danas je u zajednicu krštenih primljena i djevojčica Pia-Maria Šporčić, od oca Ivana i majke Josipe rođ.Kostelac iz Otočca.
š2
Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor predvođen s.Ljubomirom a za orguljama bila je prof.Branka Bernardi.