Sveta Misa i ispovijed u Domu za starije i nemoćne
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Dana, 30. ožujka, u Domu za starije i nemoćne u Otočcu slavila se je sv. Misa za štićenike Doma,a prije sv. Mise štićenici su mogli pristupiti sv. ispovijedi. Ispovijedali su vlč. Jure Ladišić, duhovnik slabovidnih i mons. Tomislav Šporčić, župnik i dekan otočki. Sv. Misu je predvodio i izrekao kratku propovijed župnik Šporčić.

Ozbiljnost ali i svečanost Velikog ili svetog tjedna u kojim smo stupili s jučerašnjom nedjeljom muke Gospodnje - Cvjetnice. U samoj Isusovoj muci slavi se i njegova pobjeda a u njegovoj smrti njegovo Usrksnuće. Vjernik i onda kad je bolestan i nemoćan, kad je suočen s bolešću i nemoću ne očajava. On se nada i vjerom u budućnost prihvaća bolne situacije svoga života.Bolesnicima se daje bolesničko pomazanje da bi se počastilo i smrtno tijelo. Čovjek je duh ali i tijelo. Potrebno je čovjeku prisupati cjelovito. I svi mi koji smo još nešto zdravi pozvani smo pomagati i uvažavati svoje tijelo i tijelo bližnjega.

Svi prisutni na misi primili su i sv. Pričest, ali i oni koji nisu mogli doći u dvoranu gdje je bila misa pričestili su se na svojim krevetima. Neki su u tome s radošću i raspoloženjem sudjelovali, te to na svoj način pokazali.