Križni put na Fortici
kž1
Veliki petak, spomendan Isusove muke i smrti na križu, obilježen je danas, 3. 4. 2015., pobožnošću Križnoga puta na Fortici, a potom obredima Velikog petka u crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu.

Križni Put predvodio je mons. mr. Tomislav Šporčić, generalni vikar Biskupije i otočki dekan i župnik, prošavši s vjernicima sve postaje, od trenutka kada Isusa osuđuju na smrt do polaganja Isusova tijela u grob, odnosno do 15. postaje Isusova uskrsnuća. Također se u kapelici Majke Božje od Sedam Žalosti na Fortici molilo Litanije Muke Isusove.

Sutra, na Veliku subotu, vjernici dolaze u crkvu osobno se pomoliti kod Isusova groba, a bogoslužje Uskrsnoga bdijenja počinje u 21.30 pred crkvom Presvetog Trojstva gdje će se na ognju upaliti Uskrsna svijeća kao simbol Krista Uskrsnuloga. Na kraju bogoslužja je blagoslov jela (također i na Uskrs na misi u 9 sati).