križ
U s k r s - Oglasi

Sutra je Uskrsni ponedjeljak. Sv. Mise u 9 i 11 sati
-----------------------

U subotu, 11.o.m. u Senju će se održati Godišnji susret pjevačkih zborova Gospićko-senjske biskupije. Molimo naše pjevače zbora #Sv. Cecilije“ ali i članove zbora „Trinitas“ da pođu na taj susret. Predavanje će održati o liturgijskom pjevanju fra o. Antun Jasenović, trsatski gvardijan, a misu naš biskup mons. Mile Bogović. Bit će razgledavanje i tumačenje senjske tvrđave „Nehaj“, gdje će se organizirati i domijenak.
Također u subotu će sv. Otac papa Franjo službeno proglasiti godinu Milosrđa, a to je uoči nedjelje Božanskog milosrđa koja se slavi redovito u nedjelju poslije Uskrsa - dakle iduće nedjelje.

-------------------
Na susret hrv. kat. Obitelji 19.o.m. polazit će se autobusima ispred naše crkve u 7 sati ujutro. Povratna karta je 60 kn. Roditelji koji vode djecu za njih neće plaćati karte.
---------------------

Novi vitraji dvaju suvremenih svetih papa Ivana XIII. i Ivana Pavla II. Donatori prve su Pave i Tome Bukovac te Fabo Burić, a drugog je donator obitelj Marine i Mate Mudrovčić. Do Duhova bi trebao biti postavljen i treći prozor – vitraj lika Sv. Roka, kojega donira sam izvoditelj ovih vitraja Mili Juroš iz Splita zajedno sa otočkim župnikom mons.Tomislavom Šporčićem.