Tri krštenja u župi
k2
U nedjelju, 12. ov. mj. u župnoj crkvi u Otočcu kršteno je troje djece. To je bila Patricija, prvo dijete - kći Božidara i Bićanić i Katarine r. Jurković; Ema, prvo dijete - kći Roberta Kranjčević i Josipe r. Cetinjanin i Lovro - drugo dijete - sin Marka i Ivane r. Majetić. Svi su roditelji zajedno sa svojim kumovima dan prije bili na duhovnoj pripremi za ovaj događaj. S njima na svečanoj misi sudjelovala je bliža rodbina i prijatelji.

Krstio je župnik mons.Tomislav Šporčić. On u homiliji govorio na temu evanđelja koje je donosilo događaj s apostolom Tomom koji najprije ne vjeruje apostolima koji govore da su vidjeli uskrsnuloga Isusa te nakon osam dana dolazi Isus i ukazuje se ponovno čitavoj apostolskoj zajednici, a apostolu Tomi izričito kaže da se dotakne njegovih rana - mjesta čavla. No, Toma samo kliče: Gospodin moj i Bog moj. Time se jasno ukazuje da je bit Isusova spasenja u njegovoj muci i smrti na križu. To je Isusov identitet. Po tome mi prepoznajemo Spasitelja i danas i po tome će se prepozbnavati. Crkva "stvorena" po vodi i krvi iz Kristova boka, iz Kristova rebra kao što je Eva stovorena od Adamova rebra. To je odnos ljubavi i samo po ljubavi se biva preporđen na novi život. I u naše živote, ovozemaljska tjelesa - Bog udahnjuje svoga Duha po kojem postajemo živi udovi njegova Tijela - Crkve.

U završnom dijelu propovijedi župnik se posebno osvrnuo na susret hrvatskih katoličkih obitelji koji će biti druge nedjelje, 19. ov. u svetištu Majke Božje Trsatske. Sve je pozvao da koji god mogu pođu na ovaj susret. Iz Otočca će poći tri autobusa.