Sv. Juraj proslavljen u Lađevcu
d2
Župa Lađevac proslavila sv. Juraja mučenika, svoga glavnog zaštitnika. U slunjskom dekanatu to je jedina župa posvećena tom svecu mučeniku. U koncelebraciji je šest svećenika iz slunjskog dekanata uz domaćeg sina mons. Leopolda Poldu Barića, umirovljenog svećenika u Rijeci.

Uz monsinjora i kanonika Šporčića koncelebrirao je naš najstariji svećenik u biskupiji i dekanatu kanonik, mons. Marijan Ožura, župnik u Cetingradu, te mons. Leopold Poldo Barić. U koncelebraciji bili su još župnik iz Rakovice i Zavalja don Andrija Kekić i don Anto Marić. Također je u koncelebraciji bio mladi slunjski dekan preč. mr. sc. Antonio Čutura, župnik lađevački i cvitovački.
d3
Pjevanje je animirala časna sestra Ljubomira Lešić, sestra presvetog Srca Isusova, koja je zadužila slunjsku župu i slunjski dekanat. Ona je naime revno punih šest godina djelovala kako u župi, tako u školi. Zajedno sa Evom Hrvojević i Almom Matić predvodila je crkveno pjevanje.
d1
Na kraju svećenici i gosti počastili su se mladom janjetinom i pečenim krumpirom u novoobnovljenom župnom uredu u Lađevcu. Župnik i župljani Lađevčani posebno su se pripremili za današnji dan.
d4