Župne obavijesti i najave
crkva
Otočac, 26. travanja 2015. – IV. vazmena nedjelja – Nedjelja Dobrog Pastira. 52. Svjetski molitveni dan za duhovna zvanja

Današnja nedjelja, prema evanđelju, koje nam govori o Dobrom pastiru, proglašena je nedjelja Dobrog Pastira. Isus je taj Dobri Pastir. No, sva Crkva u ime Kristovo treba biti Dobri pastir. To Crkva između ostalog čini preko svojih svećenika, redovnika i redovnica te drugih djelatnika Crkve. Veliko je polje rada u navješćivanju evanđelja i formiranju vjernika. Potrebno je da se molimo, Krist nam sam to govori, da molimo Gospodara žetve da pošalje radnike u svoju žetvu. To mora biti redovito u programu naše molitve. A jedan dan i tjedan Crkva posebno sa svim svojim vjernicima upravlja te molitve Gospodinu. To je današnja nedjelja. Ovu nedjelju je ustanovio blaženi papa Pavao VI. godine 1963. Kroz svih ovih 52 godine pape su za ovaj molitveni dan upućivali Crkvi posebnu poruku. Takvu poruku uputio je i papa Franjo za ovu ovogodišnju proslavu molitvenog dana za duhovna zvanja. Ovogodišnju poruku papa piše pod naslovom: Izlazak – temeljno iskustvo zvanja . Možemo je pročitati u našim tiskovnim i elektronskim medijima.

----------------------

U petak, 1. svibnja blagdan je Sv. Josipa, radnika. To je ujedno i međunarodni blagdan rada. Samostanska kapelica naših časnih sestara Srca Isusova u Otočcu posvećena je sv. Josipu Radniku. Svečana sv. Misa u kapelici bit će u petak u 10,30 sati. Sestre pozivaju tko može doći na tu sv. Misa neka dođe.

Isti dan navečer u 18,30 bit će sv. Misa u župnoj crkvi, te prije mise i molitva krunice čime i počinju svibanjske pobožnosti. Pozivamo da te pobožnosti obavljamo s molitvom krunice u crkvi zajedno s drugima ili ako ne možemo molimo krunicu osobno ili u obiteljskoj zajednici u svojim kućama. U nedjelju, 3. ov. mj. je blagdan Sv. Filipa i Jakova.

----------------------

Prošle nedjelje svečano smo proslavili Susret hrvatskih katoličkih obitelji u svetištu Gospe Trsatske. Zahvaljujemo svima koji su pošli na ovaj susret autobusima . Bilo nas je tri autobusa. To je lijepa i velika grupa. Zahvaljujemo „Autoprijevozu“ – Otočac, što nam je dao povoljne uvjete prijevoza na ovo slavlje. A kako bi tek bila velika da se iz svake župe odazvao pa i manji broj vjernika. Žalosno je da iz jednog dijela župa našeg Otočkog dekanata nije bilo ni jednog vjernika. Može se postavi pitanje: a gdje je tu razlog? Je li tu netko zakazao?

Posebno zahvaljujemo našim hodočasnicima – pješacima – grupi od 30 – tak osoba. Njih su posebno zapazili i novinari Novoga lista, koji su lijepo uklopili Otočku zastavu Presvetog Trojstva i uniformirane naše hodočasnike.