Svjedočenje mladića Roberta iz Zajednice Mondo Nuovo
c3
Danas na Nedjelju Dobrog Pastira i Svjetski molitveni dan za duhovna zvanja dvojica mladića članova zajednice Mondo Nuovo iz Kistanja posjetila su našu župu i ispred župne crkve u 9 i 11 sati izložili svoje proizvode i radove koje izrađuju u Zajednici, a kojim dijelom se i sufinanciraju. To je već tradicionalna posjeta, jednom godišnje skupina mladića posjeti našu župu, a vjernici poslije mise imaju prigodu kupiti nešto od rukotvorina i time pomoći rad zajednici.

Središnju svetu misu u 11 sati predvodio je i propovijedao mons.mr.Tomislav Šporčić generalni vikar, dekan i župnik otočki.
c6
Četvrta vazmena nedjelja stavlja pred naše oči lik Dobroga Pastira koji poznaje svoje ovce, zove ih po imenu, hrani ih i vodi. Već više od pedeset godina opća Crkva slavi te nedjelje Svjetski dan molitve za duhovna zvanja. Ona nam na taj dan svaki put doziva u svijest važnost molitve, kao što je sam Isus rekao svojim učenicima, da “gospodar žetve radnike pošalje u žetvu svoju” (Lk 10, 2). Isus daje tu zapovijed u kontekstu slanja misionara.
c33
U duhu Papine poruke za ovaj dan u kojoj se poziva na izlazak, propovjednik je istaknuo kako se svatko treba prije ili kasnije odlučiti na izlazak. „Svatko prije ili kasnije doživljava izlazak kao temeljno iskustvo svoga poziva. Isus nas želi nadahnuti za prave vrijednosti i odabire koji su najbolji za naše živote. Nemaju svi iste pozive, različiti su pozivi, ali isti je duh, ista je ljubav Božja koja nas vodi. Kao što je Isus u evanđelju razgovarao s apostolima, tako progovara i nama i kada otkrijemo nešto više, kvalitetnije, nešto što nas do kraja ispunjava tada donosimo odluku za naš život i kao Petar kažemo „na tvoju riječ bacit ću mrežu", rekao je propovjednik.

Na kraju današnje mise okupljene vjernike je pozdravio mladić iz Zajednice, koji je rekao: Zovem se Robert i imam 26 godina. Od svoje 14-te godine pun sam problema u obitelji su se događale svađe, to sam proživljavao unutar sebe, otac bi me tukao, kao dijete to me je potiskalo, u školi sam imao strah od osoba i problema s ocjenama. U srednjoj školi sam počeo konzumirati drogu, probao sam i uvukao sam se u rupu bez dna. Deset godina sam se drogirao, bio sam loša osoba. Kod kuće sam imao velikih problema, roditelji bi me tjerali iz kuće na ulicu, snalazio sam se svakako. Prije tri godine sam ušao u Zajednicu Mondo Nuovo, danas sam dobro Bogu hvala. U Zajednici živimo po evanđelju, Zajednica nas uči da pričamo o svojim problemima. Predsjednik nam je Talijan i imamo 10 principa po kojima trebamo raditi i kojih se moramo pridržavati. U našoj Zajenici u RH nas ima 15 dečki, a u 7 kuća koliko Zajednica ima ima nas 70-tak, ostali su u Italiji. Dragi mladi i svi koji poznajete takve slobodno se obratite nama, našoj Zajednici da krenete s novim početkom u životu.
c9
Mladići su veći dio slika i predmeta koje izrađuju i prodali, a od čega se i financira Zajednica.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor predvođen s.Ljubomirom Lešić i prof.Brankom Bernardi za orguljama.