Opsežni i zahtjevni radovi oko župne crkve u Otočcu
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Već je drugi tjedan što su započeli konkretni radovi oko župne crkve Presvetog Trojstva u Otočcu. Dugo vremena trebalo je da bi se dogovorilo o svemu kako izvoditi. Prijedlog projekta pa onda i onaj izvedbeni dio dati je znato prije. No, budući je ovo nešto posebnije nego li druge gradnje. U svakom slučaju trebalo je biti u dosluhu s predstavnicima Regionalnog zavoda Ministarstva kulture RH - Konzervatorskog odjela u Gospiću, predstavnika Grada Otočca, Predstavnika Katedre Čakavskog sabora pokrajine Gacke u Otočcu, s Projektantom uvijek treba kontaktirati, predstavnika Izvođača koji je trebao sve budno pratiti i dati svoje primjedbe za mogućnost izvođenja itd.

Biskup mons. dr. Mile Bogović dao je znatan doprinos da bi se i sam razgovor preveo kraju. No, sve to skupa dalo je kakvu takvu mogućnost da se krene na konkrento. Stari su se, kako svaki prolaznik može primjetiti "zahuktale". Izvedena je drenaža za veći dio okoliša same crkve. Djelomično su postavljeni u zemlju električni kablovi preko kojih će se osvjetljavati zidovi crkve. Poravno je dobar dio zemljišta oko crkve i priprema se teren za opločenja.Teško je predviđat završetak radova. Nadamo se da smo dobro započeli. A to je bar određena garancija da ćemo dobro i završiti.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Pred samim stoj je razrovao teren. Ali on će to u grupo i poravnati.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Ovo je bliža priprema za opločenje na istočnoj strani crkve.