Kockica po kockica ...
kocka1
Nisu to samo bili grubi (zemljani) radovi, konkretno su započeti i završni radovi uređenja prostora oko otočke župne crkve Presvetoga Trojstva. Ovih dana majstori oko crkve kleče, ne zato što se mole ili izdržavaju kakvu pokoru, nego stoga što postavljaju betonske kocke opločenja prostora ispred i uz crkvu. Nije to lak posao, na nabijenu i poravnanu pješčanu posteljicu potrebno je lijepo i uredno postaviti kamene kocke, u podlogu ih utisnuti gumenim batićem i tako slijediti pravilne crte postavljanja.

Kako smo informirani od izvođača radova, od direktora GIVI-ja Pavla Bukovca, opločenje će biti postavljeno u narednom periodu, a hoće li se odmah prijeći i na zemljani (zeleni) dio prostora (parkića), to ne će ovisiti od izvođača radova već od investitora (dakle Crkve).

Oko naše kamere ulovilo je samog direktora kako na malenom bageru marljivo radi, kopa, premješta materijal, sve što treba. Čini se da direktor ima na umu onu narodnu dosjetku: „kad gazda stane - radnici sjednu, kad gazda sjedne - radnici legnu, a ako gazda legne - radnici hrču“. E pa ne će u ovom slučaju biti ni stajanja, ni sjedenja, a kamoli ležanja, o hrkanju ni spomena. (M.K.)