Novo krštenje u župi
kranja
Danas, 17.svibnja, na VII.vazmenu nedjelju u župnoj crkvi u Otočcu središnje euharistijsko slavlje u 11 sati predvodio je i propovijedao dekan i župnik mons.Tomislav Šporčić.

Svijet u kojem živimo posvuda nam ukazuje na tragove svoga stvoritelja. Jer smo, mi ljudi, stvoreni na sliku Božju, trebali bismo biti svjesni ovog velikog dostojanstva. Izvršiti svoju ulogu u ovome svijetu jedna je od najvažnijih zadaća Isusove zajednice. I uvijek kad su kršćani bili izloženi velikim progonima, onda su svoju službu u svijetu, na poseban način, shvatili ozbiljno. Preko teških izazova raste i svijest o odgovornosti: suprotstavljanje vjeri jača bratsku ljubav, oduševljeno misionarsko držanje budi i osjećaj služenja u Crkvi i svijetu.

Tijekom mise u zajednicu krštenih primlje je Josip Kranjčević, od oca Kristijana i majke Jelene rođ.Jurić iz Otočca.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor a za orguljama bila je s.Ljubomira Lešić.