Krizma u Otočcu i svetkovina Presvetog Trojstva
Danas na blagdan Presvetog Trojstva župa Otočac proslavlja svog nebeskog zaštitnika – patron župe. Središnje euharistijsko misno slavlje u 11 sati predvodio je biskup mons.dr.Mile Bogović, u zajedništvu s mons.mr.Tomislavom Šporčićem generalnim vikarom biskupije ,dekanom i župnikom otočkim, mons.dr.Milanom Šimunovićem, don Anđelkom Kaćunkom, vlč.Milom Rajkovićem i don Jurom Ladišićem.
c3
Riječi dobrodošlice biskupu Bogoviću uputio je župnik mons.Tomislav Šporčić, u ime roditelja i Župnog pastoralnog vijeća Ljiljana Lončar, te predstavnici krizmanika koji su biskupu uručili buket cvijeća.
c4
U svojoj propovjedi biskup Bogović je govorio o današnjem blagdanu i župnom patronu Presvetom Trojstvu. Ova crkva je posvećena Presvetom Trojstvu, na glavnom oltaru je i glavni lik Presvetog Trojstva. Na slici se vidi da je Otac stariji a Sin mlađi, a Duh Sveti je u liku golubice. Danas vidimo da svijet gubi osjećaj u vrijednost križa, nesmije nikada kršćanin posumnjati u vjernost patnje, tko nije jako bio tužan ne zna što je radost.Ovu godinu smo proglasili "Godinu Evanđelja" , i nas bi moglo zahvatiti ono što se širi s Kalvarije. Novac, laž i nasilje uvjek postoji i danas traje. Vjerovati u Boga to je smisao života, čovjek se treba klanjati Bogu a ne ljudima.- kazao je biskup. Biskup dalje krizmanicima kaže: ja sam toliko biskup koliko vi imate godina mladi krizmanici. Dragi krizmanici i umor prijeti vašem cvjetanju, ne odajte se drogi i alkoholu, nedajte se zavesti, slušajte svoje roditelje. Dragi krizmanici nemojte se izdvajati iz župne zajednice, ako se izdvojite nemate snage za daljnji život i navladati ove izazove. Crkva želi dati sve da bi vam bilo bolje. Danas ćete primiti sakrament Svete Potvrde, budite radosni - zaključio je biskup Bogović.
c6
Danas je u našoj župi 48 krizmanika i krizmanica primilo sakrament Svete Potvrde - Krizme.
c9
Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor predvođen prof.Brankom Bernardi za orguljama i s.Ljubomirom Lešić.
c2
Svetu misu prenosio je HRO - Hrvatski radio Otočac na svojim radio valovima.
c1
Galeriju slika pogledajte na Fejsu župne stranice.