Šesnaesta nedjelja kroz godinu
n1
Danas, 19.srpnja, 16. je nedjelja kroz godinu. Svete mise u 9 i 11 sati služio je mons.Tomislav Šporčić, generalni vikar biskupije, dekan i župnik u Otočcu.

U svojim razmišljanjima župnik je protumačio Evanđelje po Marku " Bijahu kao ovce bez pastira". Tako je župnik kazao da je vrijeme godišnjih odmora i ljudi odlaze na more se odmoriti. Odmor nije ne raditi i fizički mirovati. Današnji čovjek i onda kada ide na odmor gleda kako nešto zaraditi. Odmor je obiteljsko zajedništvo koje nema cijene. U utrkama u životu nemamo vremena čuti jedni druge, nemamo vremena ispričati stavri i događaje koje nanesemo jedni drugome. Odmor mora biti to da doživimo jedan dogovor, i tamo kuda idemo moramo biti prihvaćeni od okoline onakvi kakvi jesmo. Mi moramo upoznati sami sebe. Nedostatak slobodnog vremena u današnje vrijeme razara brak i obitelj. Potrebno je odmotiti da bi se moglo napredovati.

Euharistijsko slavlje u 11 sati animirao je crkveni zbor pod vodstvom i za orguljama Gabrijele Degoricija.

n2