Dekan Bakarskog dekanata s vjernicima u posjetu našoj crkvi

Danas, 30. listopada u predvečerje na svom hodočašćenju kroz Liku navratili su u župnu Presvetog Trojstva u Otočcu vjernici iz Donjeg Jelenja, Cernika, Kukuljanova i Škrljeva pod vodstvom župnika u Jelenju i dekana Bakarskog dekanata vlč. Sanjina Francetića.

Hodočasnike je primio, pozdravio i govorio o župi, crkvi i gradu Otočcu mons. mr. Tomislav Šporčić, župnik i generalni vikar. Hodočasnici su pozorno slušali, otpjevali dvije pjesme koju je na orguljama pratila gđa Gabrijela Degoricija, oguljašica u Otočcu, a rodom iz župe Donje Jelenje. Tako se Gabrijela mogla sresti sa svojom mještanima. Župnik Sanjin zajedno sa svojim vjernicima pozvao je otočkog župnika i generalnog vikara da na župni blagdan sv. Martina 11. studenog o. g. u Jelenu predvodi svečanu sv. Misu i propovijeda.

Župnik Šporčić je prihvatio poziv. Još davne 1976. godine mons. Šporčić je vodio župu Jelene od Uskrsa do kolovoza, nakon što je umro tamošnji župnik Hinko Weber, a nije još bio imenovan njegov nasljednik. Mons.Šporčić je pričao hodočasnicima kako mu je Jelenje ostalo u lijepom i nezaboravnom sjećanju. Na odlasku su mnogi htjeli uzeti sa sobom otočko "Vrilo" ali ga nismo imali za sve.