knjiga
Otočac, 9. kolovoza 2015. – XIX. Nedjelja kroz godinu: Župni oglasi

Sutra je Sv. Lovro, mučenik. Rođen je u Hispaniji početkom 3. st. Školovao se u Zaragozi. Susreo se s papom Sikstom II. na putu u Toledo, kojem se svidio mladi đakon Lovro te ga povede u Rim, gdje ga imenuje arhiđakonom rimske Crkve. Skrbio se o materijalnim dobrima Crkve pomažući siromašne i bolesne. Mučen je u vrijeme progonitelja kršćana cara Valerijana 258. Car Konstanti podigao mu je velebnu baziliku. Podsjećamo na dramu o Sv. Lovrijencu što su ga izveli članovi Hvarskog Pučkog Kazališta iz Hvara ovog proljeća u našoj župnoj crkvi. U utorak je Sv. Klara (1194-1253). U srijedu je Sv. Ivana Franciska De Chantal (De Šantal) , u četvrtak je Sv. Poncijan i Hipolit. U Petak je Sv. Maksimilijan Kolbe. Živio je od 1894 – 1941.) Stupio je u Red Manje braće konventualaca i studirao u Rimu (1912 – 1919.) te doktorirao filozofiju i teologiju. U Rimu je osnovao molitvenu udrugu „Vojska Bezgrešne“ čiji se članovi mole za obraćenje grješnika i nevjernika. Pokrenuo je mjesečnik „Vitez Bezgrešne Djevice“ koji je dobro prihvaćen u Poljskoj. 1930. Odlazi u Japan i osniva misijsku postaju nedaleko Nagasakija, gdje izdaje svoj list na japanskom. Vraća se u Domovinu 1936. I dalje izdaje svoj list unatoč teške bolesti pluća,Nacisti su ga uhitili 1941. God. Te poslali u logor u Oswiecinu (Auschwtez). Pošao je u bunker gladi umjesto oca jedne brojne obitelji. Okončali su mu život injekcijom fenola te spalili u krematoriju. Proglašen je svetim 1982.god.

Sutra u 10 sati župnik T. Šporčić i vlč.J. Ladišić poći će u Dom za starije i nemoćne te. Oni će najprije svim štićenicima ponuditi mogućnost ispovijedanja, a nakon toga bit će sv. Misa na kojoj će pričestiti oni koji će sudjelovati na misi, a poći će se i sobama te pričestiti i one koji ne mogu doći na misu.

U subotu je svetkovina – zapovijedani blagdan Uznesenje Bl.Dj.Marije ili Velika Gospa. U crkvi Majke Božje u Poljicima imat ćemo Sv. Misu u 18 sati. Misu će predvoditi don Anđelko Kaćunko.

U petak uoči blagdana u 16 sati iz Otočca će polaziti autobus ispred župne Crkve za Svetište Majke Božje na Krasnu. Cijena puta je 40 kn. Oni koji hodočastiti pješice mogu se pridružiti grupi koja polazi od župne crkve u 11 sati. A vjerujem da će biti i drugih društava koje će se uputiti zasebno. U petak bogoslužni program počinje u 18 sati s Pokorničkim bogoslužjem i ispovijedanjem, nakon čeka slijedi Križni Put te Misa i Euharistijsko. klanjanje. Na sam dan Svetkovine svečanu misu u 11 sati predvodit će nadbiskup riječki mons. dr. Ivan Devčić u zajedništvu s našim biskupom mons. dr. Milom Bogovićem, te prisutnim svećenicima. Oni koji na sam Dan žele ići autobusom mogu ići na Autobusni kolodvor odakle autobus za Krasno polazi u 8 sati. Sve ove i druge informacije imate u BILTENU MAJKE BOŽJE KRASNARSKE. Toplo preporučam da ga uzmete sa stola u župnoj crkvi, a možete ga pružiti i drugima.

Druge nedjelje je i sv. Rok. Budući je nedjelja sve mise kao i svake druge (9,11 i 18,30) imat ćemo u župnoj crkvi. Nema potrebe ovaj put da idemo u kapelicu na groblje. Sliku Sv. Roka imamo i na glavnom pročelju naše župne crkve.

Naglašavamo da će iz naše župne crkve, u nedjelju, 30. kolovoza biti televizijski prijenos Sv. Mise. Te nedjelje će prva jutarnja misa biti u 8 a ne u 9 sati. Stoga što odmah nakon te mise treba pripremati sve što je potrebno za prijenos. Molimo sve, posebno djecu i mlade ali i sve druge da te nedjelje u 11 sati dođu na sv. Misu u što većem broju. Moramo učiniti da naša crkva za prijenos koji se prati po čitavoj Hrvatskoj i šire bude što ljepša. A crkva je najljepša kad je ispunjena pobožnim pukom, kako djecom,mladima, roditeljima ali i starijima.