Vlč.Šimatović: Izabrati i ustrajati, ostati ili otoći ?
j2
U nedjelju 23.kolovoza, na dvadeset i prvu nedjelju kroz godinu središnje euharistijsko slavlje u 11 sati, u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu predvodio je vlč.Josip Šimatović, župni vikar župe Gospić, katedralni zborovođa i orguljaš.

U svojim razmišljanjima vlč.Šimatović osvrnuo se na evanđelje po Ivanu "Tkome da idemo?". Isus je rekao hranite se mojim tijelom imat ćete život viječni. Što se danas promjenilo u odnosu na prošlost? Ništa. Sve više brinemo za ovo zemaljsko, a sve manje za duhovno. Često puta nam vjera pada i čini nam se da je vjera teret. Kako rastemo mi tako u nama treba rasti vjerski naum. Tkome dugujemo zahvalnost i odanost nego Bogu. Imajmo svoj izvor u Gospodinu. Gospodin je život vječni. Isus se ukomponirao u ovaj svijet da bez njega nema života - kazao je propovjednik.

Eugaristijsko slavlje animirao je crkveni zbor pod vodstvom s.Ljubomire Lešić a za orguljama bila je Gabrijela Degoricija.
j3