aa11
Otočac, 27. rujna 2015. – XXVI. Nedjelja kroz godinu: Župni oglasi
-------------------
Danas je sv. Vinko Paulski, sutra u ponedjeljak je Sv. Vjenceslav, u utorak su sveti arhanđeli: Mihael, Gabrijel i Rafael. Sv. Mihaela posebno slavimo u župi Dabar gdje je župna crkva posvećena njemu. Tamo su sv. Mise u 11 i 15 sati. Sv. Mise imat će i propovijedati mons. dr. Milan Šimunović. Pozivamo sve da pođemo do u ovu crkvu u Dabru i sudjelujemo s našim Dabranima, kako onima koji tamo žive tako i s onima koji će doći s raznih strana kamo odselili i također sudjelovati na ovom slavlju. Posebno pozivam Vas dragi vjernici koji ste iz Dabra i živite ovdje u Otočcu. Vi se osim one, nažalost male grupe vaših starijih koji još žive u Dabru da bar danas dođemo i pokažemo svoje vjerničko i župno zajedništvo. Ovdje u Otočcu imat ćemo misu ujutro u 8 sati, kako bismo mogli kasnije slobodno posvetiti se Dabru. Sv. Mihovil se još posebno slavi u kao zaštitnik župe i u Ramljanima te u župi Vratnik.

-----------------

U srijedu je Sv. Jeronim. U četvrtak, 1. listopada je Sv. Terezija od Djeteta Isusa. To je i početak listopadskih pobožnosti. Papa Franjo u vezi pobožnosti prema Bl. DJ. Mariji je napisao: „Promatrajući našu lijepu, bezgrešnu Majku prepoznajemo i našu istinsku sudbinu, naš najdublji poziv: da budemo ljubljeni, preobraženi ljubavlju, preobraženi Božjom ljepotom. Gledajmo nju, našu Majku, i dopustimo joj da ona nas gleda jer je naša Majka i jer nas toliko ljubi; dopustimo da nas gleda kako bismo naučili biti ponizniji i hrabriji u nasljedovanju riječi Božje, kako bismo prihvatili nježan zagrljaj njezina Sina Isusa, zagrljaj koji daje život, nadu i mir“.

-----------------

U petak su anđeli Čuvari, u subotu je sv. Svjetlana i u nedjelju Sv. Franjo Asiški.
_________________

U Ličkom Lešću (prve nedjelje u listopadu) proslavlja se župni zaštitnik Bl. Dj.Marija od Sv. Krunice – Lozarija.