Dvadeset i sedma nedjelja kroz godinu
časna 001
Danas, 4.listopada, na XXIV. nedjelju kroz godinu središnje misno slavlje predslavio je župnik mons.mr.Tomislav Šporčić.

U svojim razmišljanjima protumačio je današnje Evanđelje poMarku " Što Bog združi, čovjek neka ne rastavlja". Čovjek je stvoren kao muško i žensko te slobodno i autonomno, ostavljajući iza sebe autoritet roditelja, pronalazi s kim će dijeliti svoj život. Tako dvoje ljudi postaju jedno tijelo. Božja je volja da postanu i ostanu jedno tijelo. Stoga traženje razloga za rastavu ide protiv one iskonske volje Očeve. Odnos s Bogom nije ni površan ni jednostavan. On zahtjeva od čovjeka odluke koje se tiču cijelog života. Isus pokazuje da odnos muškarca i žene svoje korjene ima u Božjoj volji. Zajednički život može uspjeti kada su supružnici urajmljeni Božjom riječju. Brak nije odluka dvoje ljudi koji žive zaedno. On je utemeljen u Božjoj volji s čovjekom.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor predvođen s.Ljubomirom Lešić a za orguljama je bila prof.Branka Bernardi.