knjiga1
Otočac, 18. Listopada 2015. – XXIX. Nedjelja kroz godinu – Misijska nedjelja: Župni oglasi

Danas je blagdan Sv. Luke, evanđeliste. Vezano s tim blagdanom redovito se određuje i proslava misijske nedjelje. Danas se to poklapa s istim danom. Preporučamo da se danas i u ovom tjednu posebno molimo za misije i misijsku djelatnost. Danas nas Crkva posebno poziva i na materijalnu pomoć za misije. I milostinja koja se danas prikuplja na bogoslužjima dariva se za misije. Imamo i posebne uplatnice u crkvi i u župnim uredima na koje se može poslati dar za misije.

Danas od 15 – 18 sati u našoj crkvi i dvorani Gackog, pučkog otvorenog učilišta u Otočcu program susreta ŽPA-a za sve župe u Gospićko-senjskoj biskupiji. Program će u 15 sati početi i crkvi s kratkim bogoslužjem., koje će predvoditi biskup mons. dr. Mile Bogović, a nakon toga nastavit će se program u Gackom,pučkom otvorenom učilištu grada Otočca, gdje će biti predavanje i upoznavanje s ovogodišnjim pastoralnim programom biskupije. Ovo je već šesta godina što u mjesecu listopadu priređujemo ovakav susret župnih pastoralnih vijeća. Ovaj susret ne zamjenjuje one susrete koji se trebaju održavati u svakoj župi za svakog pojedinog Vijeća sa svojim župnikom. Ovaj zajednički susret želi prije svega naglasiti program zajedničkog biskupijskog djelovanja koje svake godine ima svoje posebne naglaske. Ovaj zajednički susrete, zapravo pretpostavlja te pojedinačne. Župnici su predsjednici svojih župnih Vijeća pa su kao takvi prvi pozvani da dođu na ove susrete i omoguće svojim vijećnicima sudjelovanje. Ove smo godine u našoj biskupiji uzeli u program Milosrđe Gospodnje u kojoj je papa Franjo najavio kao jubilejsku godinu Gospodnjeg milosrđa,a službeno će je otvoriti na svetkovinu Bezgrešnog začeća, 8. o.g. Mi smo za našu biskupiju posebno još istaknuli sakrament ispovijedi kao osobiti izraz Božjeg milosrđa. O tome će nama posebno progovoriti profesor teoloških znanosti na Bogoslovnom fakultetu sveučilišta u Zagrebu. U svakom slučaju očekujemo naše Vijećnike, a sudjelovat će u Bogoslužju naši pjevači i na početku predavanja u Gackom učilištu članovi zbora „Trinitas“.