Dva krštenja u župi
a7
Danas, 25.listopada, na 30.nedjelju kroz godinu središnju svetu misu u 11,00 sati predslavio je župnik i dekan mons.mr.Tomislav Šporčić.

Crkva je bila dobro popunjena vjernicima, a imali smo i radosni događaj i to dva krštenja.
Kršteni su Ivano Delač i Andro Perković.
a2

Liturgijski tekstovi današnje nedjelje objavljuju nam dobrog i milosrdnog Boga koji rado pomaže čovjeku i želi mu svako dobro. Naš Bog uistinu je dobar, blag i milosrdan. Pun ljubavi i dobrote spreman nam je pomoći u našim nevoljama, a današnja čitanja, naglašujući to neizmjerno veliko otajstvo, žele nas utješiti i osnažiti u našim mukama i problemima. Pozivaju nas da u onim kriznim i teškim trenutcima našeg života ne klonemo i ne očajavamo nego upravljamo Bogu svoje molitve i molimo ga da nam pomogne nositi naše križeve.Najljepša zahvala koju čovjek može uputiti Bogu jest truditi se živjeti po njegovim zapovijedima i više ne griješiti. Bez Božje pomoći čovjek to sam nije kadar učiniti. Stoga nas današnja čitanja pozivaju i da se Bogu molimo da nam pomogne ozdraviti od sljepoće našeg duha i da nas osnaži živjeti u svjetlu evanđelja; da poput Bartimeja odbacimo svoj ogrtač (skinemo sa sebe starog čovjeka) i odlučno krenemo za Isusom.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor predvođen s.Ljubomirom Lešić a zaorguljama bila je prof.Branka Bernardi.

a1
Krštenje Ivano Delač