U Otočcu na trgu upaljena prva adventska svijeća
c1
Početak došašća i ove je godine obilježen Službom Riječi koju je predvodio mons.mr.Tomislav Šporčić generalni vikar biskupije, dekan i župnik i paljenjem prve svijeće na adventskom vijencu na Trgu Dražena Bobinca ispred gradske ure u Otočcu.

Nakon večernje svete mise u 19,00 sati, pred mnoštvom Otočana, nekoliko prigodnih adventskih pjesama izveli su članovi crkvenog zbora VIS "Trinitas".

Prvu adventsku svijeću, svijeću proroka, svijeću nade upalio je župnik mons.Tomislav Šporčić. Nazočili su i gradonačelnik Otočca Stjepan Kostelac, njegov zamjenik Nenad Janković, predsjednik Gradskog vijeća Grada Otočca Slaven Prpić te mnoštvo građana.
c2
Iako je u gradu velika magla ali ovaj običaj paljenja adventske svijeće i Služba Riječi na gradskom trgu postala je tradicija i narod se rado odaziva, ne samo oni koji su bili na večernjoj misi nego i ostali građani Grada Otočca.
c3