Međudekanatski susret krizmanika iz Otočca i Senja
a1
Susret krizmanika otočkog i senjskog dekanata bio je u Otočcu 28.11.2015. Većina krizmanika se odazvala, a oni ostali mogu samo žaliti jer nisu došli. Okupili smo se ispred crkve u 9:30 sati, došli su i krizmanici iz Senja. Zajedno sa veličasnim Josipom Šimatovićem otišli smo u Pastoralni centar. Prvo nam je veličasni rekao pravila. Pričali smo o krizmi i četiri stupa vjere: odlazak na misu, kateheza, osobna mlitva i čitanje Svetog pisma. Kada je veličasni završio sa govorom podjelili su nas u četiri grupe. U grupama smo igrali razne igre. Nakon pauze za ručak otišli smo u crkvu i pomolili se. Tada su nas krizmanici iz Senja napustili, a većina krizmanika iz Otočca ostala je s veličasnim Josipom.

Pomogli smo pospremiti prostorije, vratiti stolove na mjesto, a onda smo se još zabavljali. Sa susreta smo otišli sretni i sa spoznajom da mladi čovjek može pjevati, plesati i zabavljati se, a jednako tako i vjerovati u Boga.

Ena Cvitković 8.d