dr.Šimunović - Danas nije IN imati svete slike na zidovima
Misnim slavljem koje je u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu 17. siječnja, u 18,00 sati predvodio i propovijedao mons.dr.Milan Šimunović –umirovljeni profesor pastoralne teologije, religiozne pedagogije i katehetike ( rođeni Kompoljčanin ), u suslavlju s mons.mr. Tomislavom Šporčić generalnim vikarom biskupije i otočkim župnikom, te don.Jurom Ladišić svećenikom u miru i pastoralnim suradnikom za slijepe i slabovidne nastavljen je program priprave za proslavu sv. Fabijana i Sebastijana – suzaštitnika župe Otočac i zaštitnika Gacke Doline te Dan Grada Otočca.
Na misnom slavlju posebno su se okupili župljani Švice, Kompolja i Brloga.

U svojoj propovjedi dr.Šimunović je kazao: Crkva se danas sjeća sv.Antuna pustinjaka koji se potpuno posvetio Bogu, živio je pustinjački, govorio je o volji Božjoj, taj je čovjek svoju volju potisnuo a provodio je volju Božju. Volja Božja je naše spasenje, slijedimo Krista, njegov put. Opasnost je danas da težimo za demokracijom, netko drugi s nama vlada, ne idemo u crkvu, nestajemo, rješavamo se Boga osim kada nam zatreba, kada smo bolesni, kada nam netko umre… Potrebna je mudra politika od naše crkve, političara, udruga. Postali smo robovi glazbenih zvijezda, nogometaša, glumaca.Gdje su određeni očevi domovine, svatko misli svojom glavom, svatko visi na svojoj „kištri“. Roditelji jeste li maknuli svete slike sa zidova svojih kuća ? Danas to nije IN imati slike na zidovima. Predanje je sinovski odnos prema Bogu. Mislimo misli mira, mislimo pozitivno, pozitivna energija stvara pozitivne vibracije. Ljudi kukaju na sve strane, a pogledajte nije nama ni tako loše, pogledajte grad, lijepe kuće, uređen grad, u kućama plazme, više mobitela. Morat ćemo se skromnije naučiti živjeti. Podignimo moral i kvocijent radosti prenosili na druge. Posjetite stare i bolesne, pričajte s njima. Vi koji ste u gradu pomognite sela. Na selima se zatvaraju kuće, ostaju prazne i puste. U Kompolju je zatvoreno 40-tak kuća u Švici još više. Ispletimo vez ljubavi da se život gaji.

Svetu misu animirao je crkveni zbor predvođen s.Krešimirom Vuleta a za orguljama je bila prof.Branka Bernardi.

Nakon svete mise mješoviti zbor Gackog pučkog otvorenog učilišta pod vodstvom prof.Bernardi održao je koncert širokog spektra u akapeli. Zbor je predstavila gospođa Vera Dasović koja je govorila o zboru od osnutka 28.4.2006. godine kao amaterske skupine pa do danas. Zbor je prošle godine i dobitnik Plakete Grada Otočca za svoj rad.

Na kraju koncerta ministrant Marin Samaržija predao je crvenu ružu u znak zahvalnosti prof.Branki Bernardi voditeljici zbora, a župnik mons.Tomislav Šporčić svima se zahvalio na večerašnjem učestvovanju u koncertu.
Na koncertu je bila i ravnateljica GPOU-a Nada Avsec i gradonačelnik Mario Barković.