Upaljena četvrta adventska svijeća
c8

Večeras na 4.adventsku nedjelju, tradicionalno poslije večernje svete mise u 19 sati, na velikom adventskom vijencu ispod gradske ure, na Trgu Dražena Bobinca u Otočcu, upaljena je i četvrta svijeća.Posljednja svijeća simbol je ljubavi. Upravo ta četvrta svijeća pali se danas i potpuno paljenje svijeća u advnetskom vijencu znak je da je Božić uskoro sa nama.

Riječi molitve i blagoslova uputio je generalni vikar biskupije, dekan i župnik otočki, mons.mr.Tomislav Šporčić, a crkveni zbor VIS “Trinitas” pjevao je adventske pjesme.

Paleći ovu četvrtu svijeću anđela i pouzdanja na zadnju nedjelju došašća pred nama su nositelji radosne vijesti koje su naznačile da Bog dolazi k nama. Osim anđela pred očima nam je Marija, Isusova i naša majka. Bit će radost veselog druženja i što je najvažnije božjeg dolaska među nas. Neka vam ovaj Božić bude radostan zbog susreta s Bogom, neka se ta radost razlije po našim obiteljima i zajednicama i skine se nervoza s naših lica.

Četvrtu i posljednju adventsku svijeću upalio je gradonačelnik Otočca Stjepan Kostelac, a prigodnoj ceremoniji nazočili su zamjenik gradonačelnika Nenad Janković kao i veći broj građana Otočca.

c9