Božić - Rođenje Gospodinovo
b1
Kao spomen rođenja Isusa Krista, katolički vjernici danas slave Božić. Blagdan Božića koji ima osobitu ljepotu, čar i povijest, pruža poruku o Bogu, ali i o čovjeku. Te dvije poruke su osnova poruke o miru, koje u božićnom svetkovanju i čestitanju dolaze do izražaja i Božiću daju osobitu intimnost i značenje obiteljskog blagdana.

Središnje misno slavlje u 11,00 sati, u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu predslavio je mons.mr.Tomislav Šporčić, generalni vikar biskupije, otočki dekan i župnik. Poslužitelj oltara bio je sjemeništarac Kristijan Pajdaković.

Bog je na bezbroj načina, u svojoj svemogućnosti, mogao poslati u ovaj svijet svoga Sina Isusa Krista. Međutim, on je odlučio da se rodi od Marije i pod ljudskom zaštitom pravedna čovjeka Josipa. Sveto pismo nam tumači da je Isus začet Božjom svemogućnošću po Duhu Svetome ali se rađa u obiteljskoj zajednici muškarca i žene. Time je Bog htio obnoviti i posvetiti tu temeljnu ljudsku zajednicu kojoj povjerava svoga Sina da bi kao čovjek rastao u mudrosti i znanju pred Bogom i ljudima. Stoga se Božić s pravom naziva i blagdanom obiteljskog zajedništva.

Božić je i blagdan mira i pomirenja, prihvaćanja drugoga i drugačijega, darivanja. U dolasku i poklonu Triju kraljeva iz različitih naroda, Bog je na simboličan način pokazao da su pred Bogom svi ljudi jednaki i da je on došao kao Spasitelj svima. On se svakom čovjeku nudi kao Put, Istina i Život.
b2
Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor “Sv.Cecilija” predvođen s.Ljubomirom Lešić a za orguljama bila je prof.Branka Bernardi. Svetu misu je izravno prenosio Hrvatski radio Otočac ( HRO ), tako su mnogi vjernici mogli pratili svečanost Božića.
b5