Proslavljena svetkovina Bogojavljenja ili Sveta tri kralja
tri kralja
Svečanim misnim slavljem u župnoj crkvi u Otočcu, danas 6.siječnja u 11 sati, proslavljena je svetkovina Bogojavljenja ili Sveta tri kralja. Euharistiju je slavio mons.mr.Tomislav Šporčić generalni vikar biskupije, dekan i župnik otočki, poslužitelj oltara bio je sjemeništarac Kristijan Pajdaković.

U svojoj homiliji kazao je kako nas Bog iznenađuje otajstvom Božića. Ni kasnije nas nije prestao iznenađivati. Svkom riječju, svakim djelom, smrću, uskrsnućem, Duhom Svetim, Crkvom...Bog iznenađuje svojim ponašanjem. Lako je prihvaćati i slijediti jakoga i velikog Boga. Lako je povjerovati u svemogućeg i nepobijedivog Boga. No, teško je prihvatiti Božića. Bespomoćnog Boga. Odbačenog Boga. Boga koji se rađa u siromaštvu. Boga koji se rađa u hladnoći. Zato nije ni čudno da mi ljudi, jer nemamo vjere za prihvaćanje takvog BOga, božićno otajstvo prekrivamo kičem, površnošću, isforsiranim slavljem, blještavilom, rasipništvom, bukom, sladunjavošću..

Mudraci s Istoka su dobar primjer za shvaćanje pravog otajstva Božića. Prije svega, prepoznali su poticaj kojim ih je Bog pozvao. I imali su dovoljno snage da krenu na put. Tražili su Boga idući putem vlastite pameti i pretpostavki. Zato su i došli u Jeruzalem. U prijestolnicu. U vjersko i političko središte. Ipak, najvažnija poduka koju nam iz godine u godinu daruje Bog preko mudraca s Istoka je činjenica da im je u snu objavljeno da s vrate svome domu drugim putem. Ako dosista susretnemo Boga, pravoga Boga kakav jest, a ne naše pretpostavke o njemu, u nama se nužno mora dogoditi promjena. Svijet postaje drugačiji. Život poprima drugačiji smisao. Sve vidimo u novom svjetlu. Po nama svijet postaje blagoslovljen, po nama postaje bolji, po našem životu se pokazuje da je moguće živjeti na nov način. Tako da budemo slava Bogu na visini,a na zemlji mir.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor predvođen s.Ljubomirom a za orguljama bila je prof.Branka Bernardi.