Župni oglasi i najave
nosi kriz01
Otočac, 31. siječnja 2016. IV. Nedjelja kroz godinu: Župni oglasi

Sutra je sv. Brigita, u utorak, 2. veljače je blagdan Prikazanja Gospodinova ili Svijećnica.

Sv. Misa s kratkom procesijom po crkvi i blagoslovom svijeća ima ćemo u crkvi Majke Božje u Poljicima u 11 sati i večernju sv. Misu u 18 sati ovdje u župnoj crkvi. Na ovaj blagdan ujedno se slavi i Dan posvećenog života. Posebno razmišljamo o osobama koje su posvetile svoj život u redovničkom zvanju i poslanju. MI u našoj biskupiji ovaj put ćemo se nešto više upoznati s redovničkom zajednicom koje zovemo - S a l e z i j a n c i – Od prošle jeseni mi u biskupiji imamo dva svećenika – redovnika koji pripadaju salezijanskoj redovničkoj zajednici, a oni djeluju u Plitvicama, gdje je župa Majke Crkve i Dom za različite pastoralne susrete. Na ovaj blagdan zaključuje se i godina koja je bila proglašena i slavila se kao Godina posvećenog života.

U srijedu je Sv. Blaž, biskup i mučenik zaštitnik od bolesti grala. Nakon Sv. Mise u 18 sati imat ćemo obred blagoslova grla. Nastojimo doći na blagoslov grla i misu sv. Blaža baš na taj dan kad je spomendan Sv. Blaža. U petak je Sv. Agata.

Druge nedjelje (prve u veljači) proslavlja se Dan života. S tim danom se želi potaknuti sve vjernike i ljude dobre volje da prije svega mole za živote osoba koje su primile dar života, da napreduju i razvijaju svoje život, da se poštuje i štiti život od začeća do prirodne smrti. Danas nije nikom potrebno dokazivati kako se i našoj domovini zadnjih desetljeća tako drastično smanjuju rađanja a s druge strane sve veći broj umrlih. Sigurno da tome ima veći broj razloga koji se ne mogu isključiti. Kao što je činjenica je jednostavno postoji veći broj starih ljudi koji po prirodnom zakonu moraju završiti tijek ovozemaljskog života. No, postoje i oni razlozi koje svaki odgovoran čovjek koje može ako ne riješiti, a ono bar ublažiti. A to je poštivanje života i propagirati život kao najveću vrijednost, čemu treba sve drugo podložiti.

Sutra, 1. veljače o. g. u Gospiću je sjednica godišnja sjednica konzultora i dekana gospićko-senjske biskupije.

Tečaj o braku za zaručnike počinje 26. Ov.mj. – traje dva vikenda. Molimo da se prijavljuju oni koji se do sada nisu prijavili.

T i s a k:
Novi broj !“Glasa Koncila“ donosi:
Otvoren 56. Teološko-pastoralni tjedan za svećenike u Zagrebu na temu“Teologija i pastoral Božjega milosrđa“
Tko najavljuje ideološki rat; Kukavičje jaje bivše Vlade;
Park memorije Otočac oživio povijest na kamenu. To je osvrt na proslavu Fabijanova u Otočcu ali još više na obznanjenje dovršetka projekta o Gačanskom parku Hrvatske memorije u našoj župi i Gradu Otočcu. Vrijedno je ovaj članak na dvije stranice u jedinom crkvenom tjedniku – Glasu Koncila pročitati i imati ga u svojoj kući kao povijesnu dokumentaciju i vrijedan zapis.