korizma
Otočac, 21. veljače 2016. II. Korizmena nedjelja: Župni oglasi

U nedjelju, /21. veljače/ sv. Mise u 9 i 11 sati. Nećemo imati večernje sv. Mise jer u poslijepodnevnim satima župe Otočkog dekanata sa svojim župnicima hodočaste u crkvu hrvatskih mučenika na Udbinu. U 14 sati svi oni koji hodočaste na Udbinu trebaju doći u župnu crkvu u Otočcu gdje će biti kratko Pokorničko bogoslužje i mogućnost ispovijedanja, a nakon toga poći će se na Forticu gdje ćemo obaviti pobožnost križnog puta. Ako bi bilo loše vrijeme onda će se i taj dio obaviti u župnoj crkvi. Nakon toga idemo autobusima u crkvu hrv. mučenika na Udbini gdje će biti svečana Sv. Misa koju će predvoditi naš biskup mons. dr.Mile Bogović u zajedništvu svećenika Otočkog dekanata. S nama će poći i naši ovogodišnji kandidati za krizmu. Cijena povratne karte je 50 kn, a za krizmanike 30 kn. Ako s krizmanicima ide netko od roditelja onda ćemo naplatiti kartu samo za roditelja.

Približava se vrijeme našeg hodočašćenja za Poljsku., to će biti od 18 – 22. travanja. Oni koji bi se još htjeli pridružiti tom hodočašću imaju mogućnost prijave, ali neka to bude još u ovom tjednu. Osim ovog višednevnog hodočašća u Poljsku naša biskupija priprema jednodnevno hodočašće u Zagrebačku Dubravu – u crkvu redovnika kapucina čiji je pripadnik bio i sv. Leopold Bogdan Mandić. Istog dana u tu crkvu hodočaste vjernici krčke biskupije, a sv. Misu će predvoditi krčki biskup mons. Ivica Petanjak. Cijena povratne karte bit će 80 kn. Oni koji kane neka se prijavljuju.

Druge nedjelje, u 11 sati pozivamo roditelje krizmanika da dođu na misu a nakon mise ostanu na kratkom sastanku na kojem ćemo govorit o datumu krizme i svemu što je potrebno još u ovom, relativno, kratkom vremenu u pripremi za krizmu.

Drugi tjedan III. korizmena nedjelja o. g. u Hrvatskoj se označava i slavi kao nedjelja solidarnosti s Crkvom i narodom u BIH-i. Pozvani smo i konkretno pomoći svojim prilogom da naši sunarodnjaci mogu lakše preživljavati u mnogo težim uvjetima nego li mi ovdje. Neka korizmeno odricanje i ovdje nađe svoje mjesto.

U petak, 26. ov. mj. počinjemo s predavanjima prvog ovogodišnjeg Tečaja o braku. Do sada imamo prijavljeno 16 pari zaručnika.

T i s a k:
Novi broj „Glasa Koncila“ donosi:
Povijesni susret pape Franje i moskovskog patrijarha Kirila;Proslava Stepinčeva - u Zagrebačkoj katedrali i drugdje: „Uistinu, velik je svetac među vama“
Reportaža iz Dolca Donjeg – rodne župe novoimenovanog vojnog biskupa mons. Jure Bogdana, - Svećenik po mjeri Crkve i naroda. Pismo kardinala Puljića srpskojm patrijarhu Irineju