maslina
Otočac, 13. ožujka 2016. V. korizmena nedjelja: Župni oglasi
-------------------

U nedjelju na sv. Misu u 11 sati trebaju doći s kandidatima za ovogodišnju krizmu njihovi roditelji te donijeti molbe krizmanika koja je šalje biskupu. Župnik je dužan dati primjedbu na svaku molbu, a biskup će prema toj primjedbi na molbu odgovoriti. A u nedjelju navečer na večernju misu pozivamo roditelje VII. Razreda koji su prva pripremna godina za krizmu, a nakon mise ostat će roditelji na kratkom susretu.

------------------
Ovaj tjedan svakog dana u pojedinim župama Otočkog dekanata je Pokorničko bogoslužje i ispovijedanje. Svećenici uvečer trebaju biti na raspolaganju za ispovijedanje stoga će i sv. Mise (samo u ovom tjednu) biti u 18,30. Tako je u ponedjeljak ispovijedanje u 17 u Krasnu i Kuterevu, u utorak u Sincu i Vrhovinama, u srijedu u Križpolju, Jezeranama i Stajanici, u četvrtak u Prozoru i Ličkom Lešću, u petak u Otočcu za odrasle te u subotu u 9 sati za vjeroučenike i u 17 sati u Brinju.
-------------------

U subotu nakon večernje sv. Mise u našoj župnoj crkvi bit će Koncert Korizmenih pjesma. Nastupit će više zborova. U Subotu je i Sv. Josip sv. Mise u kapelici Sv. Josipa na groblju u Dubravi bit će u 11 sati, a navečer u 18 sati u župnoj crkvi.
--------------------

U nedjelju je nedjelja Muke Gospodnje ili CVJETNICA. Sv. Mise s procesijom (malom) u 9 sati i s velikom procesijom u 11 sati. U 17 sati bit će Križni Put na fortici, te nakon toga misa u Župnoj crkvi u 18 sati.

Pozivamo sve da se pripremimo za Sv. Ispovijed te tako u petak dođemo na Pokorničko bogoslužje. U 17 sati, Neka dođu i oni koji možda neće pristupiti osobnoj ispovijedi. Dobro bi bilo da zaista u što većem broju dođemo slaviti događaj opraštanja grijeha našoj braći i sestrama.
---------------------

Na Veliku srijedu vezano s misom Posvete ulja koju predvodi biskup Bogović trebamo predati darove koje smo prikupili u tijeku korizme kao pomoć za naša sjemeništa, djelovanje biskupijskih ureda te pomaganje siromašnih studenata. Stoga molimo da uzmete biskupova pisma u vezi s time (koji to već niste) pročitate ih i prema svojim mogućnostima sudjelujete u ovoj akciji „Misereor“ u ovoj godini milosrđa Gospodnjeg.
---------------------

Ovaj tjedan u prijepodnevnim satima pohađat ćemo stare i nemoćne u njihovim kućama (stanovima). Molimo da nam se takvi jave pa je onda nama jednostavnije doći. I za takve ćemo svakako naći vremena.

T i s a k
Stalano Vijeća HBK-a na posebnoj audijenciji kod Svetog Otca – Čekanje na kanonizaciju Bl. Alojzija Stepinca ne bi trebalo dugo trajati;
U Komentaru: Anakrona antfašistička „kultura“
Vatikan–Ukrajina: Pa makar „morali trpjeti zbog svoje pravednosti“
U Jemenu ubijene četiri (časne sestre) misonarke ljubavi;
Andrea Tornielli: Svjedočenje milosrdnoga Božjega lica u srcu je pontifikata pape Franje;
Reportaža iz Hrvatske katoliče misije Berlin.
Imamo i drugi tisak! Uzmite i čitajte!