Vazam - Nedjelja Uskrsnuća Gospodinova
u1
Uskrs – Vazam je najveći i najvažniji kršćanski blagdan koji je danas proslavljen u župnoj crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu. Svečanu svetu misu u 11 sati suslavio je mons.mr.Tomislav Šporčić generalni vikar biskupije, otočki dekan i župnik. Ceremonijar bio je sjemeništarac Kristijan Pajdaković.

U svojoj homiliji župnik Šporčić je istaknuo uskrsnuće - pobjedu raspetoga. Ako je ljudski život tako kratak i prolazan, kao što jest, onda je jedino presudno pitanje s kojim bi se morao suočiti svaki čovjek: Što se događa s čovjekom kad se prekine nit njegova života, kad ga polože u grob? Jeli grob doista zadnja postaja poslije koje ništa više nema? Na to pitanje postoje samo dva moguća odgovora: da ili ne? I jedan i drugi odgovor povlače za sobom logične posljedice koje se vide u životu. Ljudi koji kažu da smrću sve završava posve su okrenuti ovozemaljskom životu i onom što on može pružiti, dok se oni drugi, koji su uvjereni da postoji život i nakon smrti, trude živjeti s pogledom na taj život već sada i ovdje. Za rast u vjeri uskrsnuća potrebni su nam blagdani i blagdanska slavlja. Potrebna su nam svjedočanstva radosti života po uskrsnuću. To svjedočanstvo pružamo jedni drugima u zajednici crkve, u zajednici obitelji u radosnom druženju sa svima ljudima koji traže smisao svog života. Slavlje je jedan od najvažnijih vidova života djece Božje.
u3
Euharistijsko slavlje animirao je mješoviti crkveni zbor “Sv.Cecilija” predvođen s.Ljubomirom Lešić, a za orguljama bila je prof. Branka Bernardi.

Svečanu svetu misu prenosio je HRO – Hrvatski radio Otočac na svojim radio valovima, tako da je Božja riječ ušla u sve domove koji su slušali HRO.
u2

Uskrsna misa u župnoj crkvi u 9,00 sati