Na šestu vazmenu nedjelju krštena Iva Cvitković
a1
Danas,1.svibnja, na šestu vazmenu nedjelju središnje euharistijsko slavlje u 11 sati predvodio je i propovijedao mons.mr.Tomislav Šporčić dekan i župnik otočki.

Pod svetom misom u zajednicu krštenih primljena je djevojčića Iva Cvitković.

Proročko viđenje sv. Ivana i novi Jeruzalem u kojem vlada zakon ljubavi naviještaju vrijeme apsolutnog mira, konačnu pobjedu zla i smrti te blaženo zajedništvo s Kristom u Bogu. Nije to puka utjeha prvoj Crkvi da lakše izdrži progone, već poziv da se bori, jer je izgradnja Svetog grada već započela.Djela Apostolska mnoštvom primjera svjedoče kako se učvršćuje vjera u vrijeme previranja i velikih promjena u društvu. Kako se traga za novim boljim i sigurnijim putovima koji vode u budućnost i kako kršćani, makar i uz međusobna suprotstavljanja, čak i svađe, učvršćuju vlastito jedinstvo usred različitosti ulažući napor u rasprave, dogovore i strpljivost, dok zajednica ne sazrije za promjene za koje još nije bila spremna. U Crkvi je uvijek bilo pitanja na koja nije bilo lako dati pravi odgovor. Znak je to da vjera nije, jednom zauvijek definirana i okamenjena tvorevina, nego živo biće kao i sami ljudi, da s njima raste i razvija se slijedeći civilizacijske dosege svoje epohe. Istina, i naš se svijet neprestano mijenja brže neko ikad prije, ali u tom svijetu nismo sami, Krist nam je poslao Duha Branitelja. Kad ljubimo jedni druge, ljubimo Boga i oživljavamo djelovanje toga Duha, koji je božanska Ljubav u Presvetom Trojstvu. Drugi nam tada nije konkurent, još manje neprijatelj; protiv njega se ne treba boriti, s njim treba razgovarati. Tada se u takvim pojedincima kao i u zajednicama nastani mir koji svijet ne može dati. Što više, čovjek osjeća radost usred progona, jer mu se duša ukorijenila u Božjem otajstvu iz kojega crpi mudrost i utjehu. Riječ Božja razbija svaki strah i čovjeka otvara providonosnom Božjem djelovanju. Duh Sveti nevidljivi je, ali trajni učitelj u Crkvi i njega slijede vazmeni ljudi.

Euharistijsko slavlje animirao je crkveni zbor predvođen s.Ljubomirom za orguljama.