Program za blagdan Velike Gospe na Krasnu

KRASNO – Eto i Velike Gospe, samo što nije, a priprave za ovaj blagdan, barem što se tiče Svetišta Majke Božje Krasnarske (neki koriste čudan termin – od Krasna) su već u punom tijeku.

Naravno da će prije samoga blagdana biti trodnevna priprava, od četvrtka do subote (11. do 13. kolovoza). Svakog dana će u 17:30 biti krunica i ispovijed, a u 18 uri misa.

U nedjelju, dan prije blagdana, bit će veoma svečano. U 11 uri je misa, a u 18 pokorničko bogoslužje koje će voditi Mario Vazgeč, u 19 je pobožnost Križnog puta kojeg će predvoditi mons. Tomislav Šporčić, dok će sv. misu u 20 uri predvoditi preč. dr. Ričard Pavlić.

Sama svetkovina Velike Gospe započet će u 7:30 pokorničkim bogoslužjem kojega je voditi preč. Nikola Turkalj, u 9:45 bit će središnje pokorničko bogoslužje koje će predvoditi preč. dr. Ričard Pavlić, u 10:14 molit će se krunica, a u 11 uri je svečana koncelebrirana misa. Misu će predvoditi mons. Zdenko Križić, biskup ordinarij sa svećenstvom. Popodne u 14 uri je drugi blagoslov nabožnih predmeta, a u 16 uri misa koju će predvoditi mladomisnik Mišel Grgurić.

Ovom prigodom izdan je i Bilten Majke Božje Krasnarske u kojemu može vidjeti cijeli program proslave blagdana, ali i se prigodna riječ biskupa Križića te osvrt mons. Tomislava Šporčića.