Inicijativa Zajednice mladih "Ivan Pavao II" za pobožnost Bl. Dj.Mariji od sedam žalosti na Fortici

U četvrtak, 15.rujna, se obilježava blagdan zahvalnosti Mariji Majci Božjoj Žalosnoj na svoj boli koju je podnijela zajedno sa svojim sinom Isusom. Župa Presvetog Trojstva Otočac posebno slavi ovaj blagdan zbog kapelice posvećene Majci Božjoj od sedam Žalosti koja se nalazi na Fortici u Otočcu. U tu čast i zahvalu, a potaknuti Duhom Svetim, članovi Zajednice mladih Ivan Pavao II. iz župe Presvetog Trojstva Otočac, izradili su promidžbeno-duhovni letak na temu kapelice Majke Žalosne na Fortici i set ručno rađene narukvice sedmice s pobožnosti kojom se časti sedam Marijinih žalosti.

Ideja o osnivanju Zajednice kao i svi ostali plodovi njenog okupljanja i djelovanja, uključujući i prethodno spomenute, rodili su se podno križa na Fortici, u vjeri rečeno po zagovoru Majke Božje Žalosne.  Letak i unikatna ručno izrađena narukvica jedinstveni je takav primjer u našoj župi, a i šire. Letak ima svrhu promovirati kulturno i povijesno bogatstvo Fortice i njezin duhovni smiraj koji može privući svakog vjernika hodočasnika. Narukvica sedmica je vrlo simbolično izrađena od sedam zrnaca, a svako zrno predstavlja jednu Marijinu žalost. Kao takva svojevrsni je i suvenir koji potvrđuje i potiče na štovanje Majke Božje Žalosne domaće stanovništvo i sve posjetitelje, priznajući tako Mariju Majkom svih naroda, posebno Kraljicom Hrvata.

Letak i narukvicu možete pronaći u crkvi Presvetog Trojstva u Otočcu.