Župni oglasi - Svi sveti - Dušni dan

Ponedjeljak uoči svetkovine Svih svetih. Večernje mise nedjeljom (blagdanom) i radnim danom  su u 18 sati. Ponedjeljak  nakon večernje mise nastavit ćemo s Euharistijskim klanjanjem koje organiziraju u dogovoru sa župnikom naši mladi. U naše vrijeme sve više se pojavljuju razne okultne – magijski i praznovjerni obredi koji se suprotstavljaju vjerničkom, crkvenom i evanđeoskom vjerovanju. Tako postoje i oni koji organiziraju tzv. Noć vještica i to baš u noći pred svetkovinu Svih Svetih. Kršćani mole kako za sve vjerujuće tako i za one koji krivo i poganski odvode ljude od vjerničkog puta. Stoga mi ćemo mi u župnoj crkvi imati Euharistijsko klanjanje. Pozivamo sve posebno mlade da nam se pridruže bar u jednom dijelu vremena od 19 – 24 sata u župnoj crkvi u Otočcu. Bit će prigoda i za sv. Ispovijed.

U Utorak je svetkovina Svih svetih. Sv. Mise bit će u župnoj crkvi u 9 i 18 sati. Sve vjeroučenike /svih razreda/ molimo da dođu na misu u 9 sati. U  Poljicima će biti sv. Misa u 11 sati, nakon sv. Mise bit će odrješenje za pok. na groblju u Poljicima,  u Dabru bit će sv. Misa  u 14,30 sati.

Na Dušni dan Sv. Mise u kapelici sv.Josipa na Dubravi  bit će sv. Misa  u 9 te nakon mise odrješenje za pokojne kod velikog križa na Dubravi i 18 sati  sv. Misa je u župnoj crkvi.

U subotu, 5. studenog u župnoj dvorani – Otočac, počinjemo s prvom subotom predavanja u vezi Tečaja vjere za teološku kulturu laika. Predavači ove subote bit će preč. dr. Richard Pavlić i fra dr. Draženko Tomić. Molimo sve koji su prijavljeni za ovaj Tečaj kako oni koji su II. godina tako i oni za prvu godinu.

A zatim druge subote, 12. studenog. u Plitvicama bit će Seminar – susret za liturgijske čitače. Predavanje će imati prof. dr. Ante Crnčević o temi:Liturgijsko-pastoralni list  „Živo Vrelo“ u službi formacije liturgijskih čitača. Molimo i naše čitače ali i druge posebno one koji bi mogli preuzeti i takvu službu da pođu ako mogu na ovo vrijedno upoznavanje i druženje.