Župne obavijesti

Blagoslov domova za ponedjeljak 9.siječnja....dva svećenika jedan od starog mosta u ul.Kralja Zvonimira - don Jure , a drugi od križanja ul.Kralja Zvonimira i Stjepana Radića pa prema Gradu - mons.Šporčić, također su u rasporedu i ulice Vatrogasna i Ćirila i Metoda.

Ostali su oni naknadni koji su se prijavili ili će se prijaviti. Hvala svima koji su nas primili, s kojima smo se susreli i molili u njihovom domu. Hvala i za svaki dar svećeniku i ministrantima.

--------------------------

SVETE MISE  od 9. do 15. siječnja 2017. godine

Ponedjeljak, 9.siječnja u 18 sati  + Marija Plišić

Utorak, 10.siječnja u 18 sati + po nakani (Plavčić), Nikola, Milka i Ivica Bunjevčević

Srijeda, 11.siječnja u 18 sati + Katica Sekula - 30.dan

Četvrtak, 12.siječnja u 18 sati + po nakani

Petak, 13.siječnja u 18 sati + po nakani

Subota, 14.siječnja u 18 sati + po nakani

Nedjelja, 15.siječnja u 9 sati + Ane i Niko Piršljin

u 11 sati + za narod

u 18 sati + Manda Gomerčić

--------------------------

Duge nedjelje, 15. ov. mj. počinjemo s pripravom za proslavu Sv. Fabijana i Sebasijana, naših suzaštitnika župe i zaštitnika Gacke doline. To je i  Dan Grada Otočca. Tu pripravu počet ćemo s posebnim programom  za naše roditelje. Tako na misu u 9 sati pozivamo sve roditelje,  roditelje od I-VI. razreda. A u 11 sati roditelje VII.. i VIII. razreda ali i druge, koji ne mogu doći na drugue mise.  Sv. Mise će nam predvoditi gost propovjednik – redovnik – salezijanac don Mihovil Kurkut,  iz Zagreba. A na večernju Sv. Misu posebno pozivamo sve srednjoškolce, studente te druge mlade.

Drugi ponedjeljak, 16. siječnja  kao i utorak, 17. siječnja  imat ćemo posebne programe. U ponedjeljak u 10 sati bit će za sve starije i nemoćne  prilika za ispovijedi i u 11 Sv. Misa a pod Sv. Misom i bolesničko pomazanje. Večernja misa bit će posebno posvećena onima koji su iz Lešća i Prozora. Pjevat će nama pjevači iz L. Lešća.

U  utorak posebno pozivamo one koji su iz župa: Sinca, Čanka i Ramljana te iz Dabra.

U srijedu one koji su iz župa: Švice, Kompolja a i Brloga te one  iz  Brinjskog Kraja. Pjevat će pjevači iz Kompolja. Misu će predvoditi fra o. Jure Marčinković, župnik u Jezeranama. On će nakon Mise održati tribinu na temelju svoje knjige u kojoj se opisuju razna prirodna liječenja i prirodni pripravci za takovo liječenje. To će biti posebno zanimljivo.

U četvrtak, 19. siječnja pozivamo  vjernike koji su iz  Kutereva, Krasana, Gornjeg i Donjeg raznim preparatima. Nakon mise on će održati predavanja u Gackom, pučkom učilištu. U četvrtak navečer bit će susret za župljane Kutereva, Krasna, te Gornjeg i Donjeg Kosinja. Osim njih tu večer pozivamo sve naše župne suradnike i to: Pjevače sv iju triju grupa: Velike pjevače „Sv. Cecilija“, članove Visa  „Trinitas“ te male pjevače "Anđele"  ali i naše vjeroučenike. Misu će predvoditi -  propovjednika ćemo još odabrati.  O tome ćemo vas još obavijestiti.

Na Fabijanovo imat ćemo tri Sv. Mise i to u 8 za malu školsku djecu od prvog do četvrtog razreda. Na misi će pjevati Mali zbor „Anđeli“.  U 11 sati je svečana Sv. Misa koju predvodi biskup gospićko-senjski mons. Zdenko Križić, uz koncelebraciju većeg broja svećenika našeg dekanata ali i drugih. Na misi će pjevati članovi zbora „Sv. Cecilija“

Večernja Sv. Misa bit će u 18 sati  pod kojom će pjevati zbor mladih „Trinitas“  a nakon Sv. Mise oni će izvesti Koncert duhovnih pjesama, Povodom treće godišnjice svoga djelovanja.

Dođite i sudjelujete u ovim programima kako radnim danom a posebno na samu svetkovinu Sv. Fabijana i Sebastijana.

-------------------------------------

ZAHVALA

Hvala svima koji su pridonijeli svojim prilogom za potrebe župe i župne crkve.Potičemo župljane koji to do sada nisu učinili. Molimo sve obitelji koje žive u župi,a nisu prijavljene, da to učine.